Valik külastada erinevaid matkarajasid muutub aina raskemaks ja raskemaks kuna kõik on lähiümbruses juba läbi kolatud. RMK on teinud looduse seiklejatele tänuväärse kodulehe kus saab kergelt leida kõik matkarajad üles ning seal saab valida ka maakonna kus on plaan olla. See reklaam oli siis tasuta ning mõeldud neile kes ei saa aru kus kohast ma kõik need matkarajad üles suudan leida.

DSC_4169.jpg

Seekord siis sai valitud Paunküla ning seda just sellepärast, et ma ise polnud seal kunagi käinud ning rada ise tundub väga mitmekesine. Lisaks saab seal teede sasipuntras valida just endale sobiva pikkuse. Kui tunned, et pakatad energiast siis miks mitte valida 12 kilomeetrine teekond, aga samas kui tunned, et võiks kergema raja valida siis võid võtta ka 6 kilomeetrise raja. Esmalt peaks ikka selgeks tegema kus on raja õige parkla ning alguspunkt. Minusugune, kes peast veidi lihtne ning eks puhub ka kahe kõrva vahel tuulekest, seda teha ei suutnud. Panin läbi RMK lehe mingid kordinaadid mapsi, vaatasin korraks et veidi kentsakas asukoht, aga no s*itta kah, küll ikka kuidagi kohale jõuab. Rajale minnes oli juba tunne, et miskit on veidi, veidi mäda, aga mina, kes ma olen eestlane ja veel mees, vigu nüüd küll ei tunnista. Lihtsam oli mapsis panna pin auto asukohale ning jälgida ega ma liialt kaugele oma masinast ei läheks.

Rajale astudes andis RMK sildid märku, et oleks soovitatav jälgida puudes küljes punaseid täppe. Jess BOSS. Sai siis kepseldud nende punaste täppide järgi mis juhatasid mind ilusti parklasse kus oleks pidanud ka mina oma teekonda alustama. Jess, vähemalt nüüd tean kus asub õige parkla ning RMK on hoolitsenud selle eest, et inimesed ikka kodu tagasi saaks. Aga mina? Mina kes ma suutsin oma auto täiesti valesse kohta parkida, mis saab minust? Kas ma pean metsa ära nälgima? Õnneks mitte, kuna ma panin mapsis pinni oma autole. Geenius.

Rääkides aga nüüd tõsisemalt rajast. Rada on mitmekesise loodusega, saad kõndida nii metsas kui rabas. Näha saab ka mõnd järvekest, infotahvli kohaselt on neid kokku üheksa, mina nägin vast kahte või kolme. Samas ei läbinud ma ka tervet rada seega mu enda süü. Lisaks kõigele võib kohata metsas ka metsist, kahjuks ei laskunud mul seda au, aga ”I’ll be bäkk”. Mina ei tea siiani mis rada ma täpselt läbisin või kuidas. Vahepeal oli mets maha võestu, see koht oli vähe rohkem mudasem ja libedam, aga muidu takistusi polnud. Jälgi ainult punaseid täppe ning anna jalgadele tuld. Muidugi ära unusta silmad lahti ringi vaadata kuna vaatamist on palju. Kindlasti jälgi raba vett mis vahepeal veidi veripunast tooni annab. Ma muidugi loodan, et see on turba poolt tekitatud mitte, et kusagil seal värske laip oli.

Rajal on ka mõnusaid lõkke kohti kus RMK on ilusti ka puude eest hoolitsenud. Saab ilusti supikest keeta või isegi šašlõkki keerutada. Valik on sinu ning keegi ei keela ka ööseks jääda. Küll aga peaks arvestama sellega, et ei ole te kindlasti metsas üksi, sest tundub, et rada on üpris popp, sest isegi laupäeval oli seal rahvast palju.

Nii, ma enam ei lobise, pilt ütleb nagunii rohkem kui tuhat sõna!

DSC_4220.jpg

DSC_4237DSC_4185DSC_4189DSC_4192DSC_4200DSC_4206DSC_4210DSC_4216DSC_4217

DSC_4244.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s