Nagu eelnevas postituses kajastus siis puhkusel ajal sai väike reis Norra tehtud. Ilmselt oli ka minu insta jälgjatel kopp ees minu igavate storydega mägedest ja selle loodusest. Võin öelda, et enam insta storydest neid ei näe, aga kusagil sotsiaalmeedias ma neid ikka jagan, seega ärgem siis pikka viga pidage.

Kogu lugu sai alguse sügisel kui ema tuli jutuga, et läheb Norra. No ma tahaks ka kaasa minna kuna viimasest käigust oli juba neli aastat möödumas ning õel on valminud ka uus maja. Valetaksin kui minu üks eesmärkidest polnud ka fotograafia. Seal on tõesti kena loodus ning pildi materjali jagub mul küll pikaks ajaks. Mul oli esimest korda probleeme piltide ära mahutamisega ning kahetsesin, et pole omale lisa mälukaarti ostnud juhuks kui üks täis saab. Õnneks on meil tänapäeval olemas erinevad pilve teenused mis selle probleemi ajutiselt ära lahendas.

Kolmapäeva hommikul kell neli oli äratus määratud, aga mina pidin ikka minema ennem seda sõpradega linnapeale, et veidi veel nendega aega veeta. Aeg möödus siis nii kiirelt, et ma ei jõudnud magama minna. Vaevu jõudsin kella neljaks koju ning siis juba pidi pessu minema, sest ees ootas üks äärmiselt tüütu lend. Lendasime Tallinnast otse Kopenhaagenisse kus pidime üle nelja tunni oma järgmist lendu Stavangeri ootama. Vähemalt ei olnud ohtu, et sellest maha jääma ning oli korralikult aega shoppamiseks. Kuigi ma ei mõista miks inimesed nendes poodides shoppavad kui see pole just kõige odavam. TaxFree poed on jah, odavad, aga ülejäänud brändi poed ja pudi-padi poed on küll kallid. Või olen ma lihtsalt liiga vaene selleks. Kuid pean tunnistama, et minu lemmik asi kogu selle lendamise juures on lennukiga õhku tõus ja maandumine. See vahepealne lendamine on üsnagi igav, eriti kui pole ühtegi õhuauku ka.

Kui peale maandumist õe juurde jõudsime ning esimesed emotsioonid olid edastatud siis istusime maha ja sõime kõhud täis. Peale seda ootas aga ees esimene matk. Kuna ma üritan võimalikult palju oma seljakoti ja kaameraga ringi liikuda siis ennem minekut uurisin wikipeediast ja google mapsist millised on erinevad matkamis võimulased. Silma jäid natsi Saksamaa kaitserajatised mis asusid mõne saja meetri kaugusel õe majast. Muidugi ei ole sealne mõni sada meetrit sama mis meie lameda maarjamaa puhul. Tegemist on ikka üles ja alla ronimisega ning vahepeal on tegemist ka järsemate teedega kus on inimestele pandud ketid kus kinni hakata. Mägedes sai ikka vägevalt ronida ning kohalikud lapsed kes seal põhimõtteliselt juba pikalt elanud lasid mööda mägesid nagu väiksed pärdikud. Isegi minusugusel pohhuistil tõmbas vahepeal hinge kinni kui mõni lastest üsna ääsepeal turnis või siis võimatust kohast üles ronis. Pildid mis ma seal tegin on kaheldava kvaliteediga kuna koobastes ei hakanud oma peegel kaamerat välja kongitsema kuna seda peaks veel siis seadistama ning otsustasin oma ifööniga pildid teha. 

Järgmisel päeval ootas meid ees Norra rahvuspüha. Ma polegi päris täpselt aru saanud kas nad tähistavad 17. mail iseseisvust või põhiseaduse allkirjastamise. Igaljuhul erines see absoluutselt meie iseseisvuse tähistamisest. Aina enam ma mõtlesn miks meile on vaja iseseivusepäeval seda sõjaväe paraadi ning hiljem telekast vaatame kuidas tähtsad ja mõttetud suruvad presidendi kätt. Kas ei võiks olla nii, et sellest päevast saaksid osa kõik mitte ainult teatud inimesed? Tehtaks üritusi milles saaksid ka lihtrahvas rõõmu tunda. Mind pole mitte kunagi huvitanud see nö pingviinide paraad kuna miks peaks mind kottima kes kellega sinna tuli või mis tal seljas on. Norras nägin ma esimest korda kuidas inimesed tulid rõõmsalt tänavatele, ajasid juttu, toimus rongkäik ning kõik hõiskasid rõõmsalt kaasa. Külas kus meie asusime oli kogunesid peale paraadi inimesed spordihalli ning sealt sai endale osta head ja paremat mis kohalik kogukond oli valmistanud, raha läks heategevuseks. Veel toimusid lastele erinevad võistlused kus agati ka auhindu, peamiselt küll magusat, aga asi seegi. Ilmselt võiks minna see inimene, kes otsustab mis nägu meie iseseisvuse tähistamine on, ühe korra Norra ning mõelda kas sõjaväe demonstreerimine on just see valik mis on õige. Peale seda oli veel kodus pidulik sööma ning terve päev sai kiirelt läbi.

Järgmisel päeval oli meil Preikestoleni matk milles kirjutasin siin. Kui te arvate, et sellega meie päev piirdus siis siin küll eksite. Õhtul oli suur Eurovisooni finaal. Jätkuvalt ma olen seda meelt, et ma ei näe mis selles ürituses nüüd nii erilist on. Kuigi ma olen endalegi üllatavlt üsna kursis kogu selle ürituse ajalooga. Pigem jääb mul vajakaks just see tänapäeva pool kus ma ei tea mis on mõne maa esindava kugu. Vähe sellest, et ma veel aprillis pidevalt tuletasin meelde kes seda Eestit nüüd esitab sel aastal. Teada oli, et seekord lähme koos õega siis spetsiaalsele Eurovisiooni peole kus siis kogu seltskonnaga vaadatakse seda. Olin endale teadvustanud, et peaksin viisakusest kõik lood läbi kuulama, aga kuidagi ei jõudnud selleni. Norras olles sattusime teist poolfinaali vaatama mis tekitas minus juba väikseid kahtluseid kas ma ikka tahan sinna peole minna. Lood olid tihtipeale kuidagi imalad ja igavad, puudus see nišš et esimese korraga hakkab kohe meeldima. Ainus laul mis meelde jäi oli Islandi oma. Sellega on ka see hirm, et laul on nii halb, et see hakkab lõpuks meeldima.

Lõpuks oli pidu ikkagi päris äge. Ilmselt ei ole ma nüüd suur Eurovisiooni fänn vaid pigem ikka loeb see hea seltskond kellega sa seal peol oled. Kuigi ilmselt seltskonnas ning hea helisüsteemiga on see saade mitu korda parem. Vaikselt kodus kuulates ei jõua see muusika vast sinuni. Muidugi pole üksi vaadates kellegagi mahlaseid kommentaare jagada. Siinkohal ma tõmbaks hetkel joone alla, aga ma võin kinnitada, et see pole veel kõik ja ikka ma tüütan vähemalt korra teid veel selle teemaga.

DSC_2309-2(1).jpg

DSC_2299.jpg

DSC_2311.jpg

DSC_2320.jpg

DSC_1864.jpg

DSC_1877.jpgDSC_1880.jpgDSC_2455.jpgDSC_2460(1).jpgDSC_2436.jpg

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s