Ei ole ma siin midagi niisama mune süganud ja istunud. Ikka tegusalt tegelen ka analoogfotograafiaga lisaks siis digitaalsele. Jätkuvalt on selle ainus miinus see igavesti pikk protsess ning nüüd selgub, et ka ilmutaja ülelaskmine.

Kuna Tallinnas tundub ainuke normaalne koht olevat Photopoint kus saab pilte ilmutada siis seekord sain küll paraja pettumuse. Kui fotodele järgi läksin siis viskasin need kotti ning ei hakanud kohe vaatama mis seal siis välja tuli – või mis ei tulnud. KOdu jõudes avastasin, et minu üks rull jäi ilmutamata, aga miks, seda ma ei tea. Kas asi oli selles, et see lint on aegunud aastast 79? Samas Pärnu fotoilmutuses sai see ilma küsimusteta tehtud. Just see lint on asi mille ilmutamist ma kõige rohkem ootasin. Nüüd Pärnu minnes pean oma emale andma rullid, et see siis seal need laseks ära ilmutada. Äärmiselt pettunud ikka.

Kui nüüd selle vingumisega ühele poole sai siis võtame ette meie tänase päeva teema: Smena 8M. Kaamera mis oli äärmiselt populaarne endises nõukogude liidus. Toodetud aastal 70-95. Fokuseerimine on manuaalne, arva ise kaugus või juhindu fokuseerimis piltidest. Antud kaamera aastast 86.

Antud piltide jaoks kasutasin Susle kaamerat mille ta mulle andis proovimiseks. Kuna alguses jättis see mind veidi külmaks siis üsna pikalt seisis ta mul niisama nurgas. Lõpuks otsustasin siis lindi sisse panna, aga sellega ma suutsin korralikult feilida. Lint ei olnud korralikult paika jäänud ning esimesest pildist see edasi jõudnud ning pilte tehes ei saanud ma aru millal see lint ükskord juba täis saab. Käisime veel Kristiniga mööda Tallinnat ringi ning põhimõtteliselt iga nurga peal tegime pilti. Lõpuks siis arutasin asja Suslega ning selgus, et see lint käib seal sees niisama ringi. Lõpuks kui korda sain siis hakkasin ka ise aru saama, et kaamera töötab normaalsemalt. Ja läks pihta uus klõpsimine. Sellega siis venis selle lindi täis saamine veelgi pikemaks. Muidugi ka väike laiskus viia rulle ilmutusse.

Enda kogemusest võin öelda, et mulle väga ei meeldinud selle kaameraga pildistada. Natukene häiriv on see, et ma ei näe fokuseerimisel mis see päris tulemus jääb. Ma pean imbkaudselt seda fookust paika panema ning siis lootma, et ehk tuleb see õige tulemus. Muidu pildid ise tulid vägevad ning osadel on isegi mingi valgusjutt läbi jooksmas. Kaameraga saab eelkõige hea valgustusega ruumis pildistada või hea valge ilmaga. Vastasel juhul võivad pildid jääda liiga tumedad või hägused. Järgnevad pildid on loomulikult parema kvaliteediga kui need mis siia üles laadisin. Tundub, et iPhoni kaamera ei ole just mõeldud sellise asja jaoks, edaspidi näen ma rohkem vaeva ja tõmban oma peegelkaamera kotist välja.

IMG_1290IMG_1296IMG_1297IMG_1298IMG_1303

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s