Kord kvartalis saan ma isegi aru, et oleks aeg võtta oma jalad perse alt välja ning juuksuris ära käia. Tegelikult iga hommikune soengu sättimine ajab mind nõnda närvi, et lihtsam on lühikeste juustega olla kui omada seda varesepesa. Siinkohal ma peaks oma vanematele tegema mingi kummarduse, et mul pole kammi vaja. Ilmselt nüüd kui ma selle lause siin maha panin hakkavad need sõlmed tulema, aga seniks ei ole ma pidanud oma elus kammi omama. Kindlasti ei hakka ma juukseid kammima sel eesmärgil, et omale soengut teha. Nüüd ei imestaks kui mul tuleks mingi soengu mood mis nõuaks kammimist ja föönitamist.

Elades Tallinnas pole mul seda oma juuksurit kelle juurde minna, istuda tooli ja lihtsalt lahkuda kuna ta teab mida teha. Ainult kevadeti on tekkinud hetk kus juuksur küsis kas teeme suve soengu või mitte. Suve soengu puhul oli tal võimalus kasutada masinat mis üldjuhul oli keelatud. Nüüd ei ole ma suutnud leida seda aega mil ma saaksin minna oma Pärnu juuksuri juurde vaid ekslen siin Tallinnas erinevate võimaluste vahel. Ma olen siis leidnud omale sobivaks kohaks Duglase kus on mulle meelepärane interneti teel omale aja valimine. Pole seda nõmedat helistamist ja inimesega suhtlemist. Sain seal ka sügisel käidud, aga ma ei mäleta kes mulle selle lõikuse tegi. Üsna normaalne tuli, aga ma ei saa aega kinni panna kui ma nime ei mäleta. Seekord siis valisin uue ning üsna veider kogemus oli see.

Kuigi ma pean ennast veel üsna nooreks inimeseks siis ei mõista mina seda uut klienditeeninduse nähtust kus sinuga laskutakse sõbra tasemele. Me näeme üksteist esimest korda ning sa suhtud minusse kui lapsepõlve sõpra kes tuli su koju juuksuri teenust ostma. Seega kui minu juuksur istus kõrval toolile ning arutas mis ja kuidas teha siis ma polnud selleks valmis. Üldjuhul nad ikka on seisnud mu seljataga ning kogu suhtlus toimub läbi peegli. Ilmselt ta pidi sinna ikkagi lõpuks minema kuna pikkuse kokkulepe peab ikkagi toimima nii, et tema näitab mulle mingi pikkuse mis maha võtta ja mina nõustun või muudan seda. Neid sõnu siia kirja pannes tunnen, et olen küll mingi rämedalt haige inimene kellel pole juuksuri vastu mingit austust, aga mina siiski pean selle soenguga elama 😀

tenor (3).gif

Said need kiharad pestud ning tagasi peegli ette persetama mindud. Nüüd siis läks selleks asjaks kui juuksur võtab kätte need käärid. Ennist arutasime, et kõrvad tulevad siis välja ning tema alustas kohe sellest. Mul tõmbas ikka korralikult kinni. Olen ma enda elu jooksul näinud nii mõndagi lõikust, aga selliseks asjaks polnud ma valmis. Mitte kunagi pole ükski juuksur esmalt kõrvadest alustanud. Mis te arvate kui hirmus mul seal hakkas? Ma juba mõtlesin, et davaiks, siit ma lähen koju ja täidan oma uueaasta lubaduse ära ning tõmban pea kiilaks. Seda olukorda mis minu sees toimus on ikka äärmiselt keeruline seletada. Muidugi sain ma seda tavalist vingu kuulda kuidas mu juuksed on ikka ülipaksud jne. Story of my life. Tee need juuksed märjaks, et sul endal oleks inimlikum lõigata neid.

Kui asi hakkas juba lõpupoole jõudma siis hakkas see föönitamine ja koolutamine nende juustega. Kui mõni juuksur kes teeb meestele föönisoenguid juhtub seda lugema siis palun mine tänavale ja vaata ringi kes sellist asja omale teeb. Milleks sa näed vaeva sellise rõveda asjaga kui mitte keegi ei taha seda. Sa ise olid välimuse järgi kusagil kahekümnendate lõpus ning kas sinu mees teeb omale keskea kriisis vaevleva mehe föönisoengut? No ega ikka ei tee küll. Seega mul föönitati need juuksed ülepea ja veel kukla taha tehti nilbe paun, kui mark mul sellega välja oli minna. Jõudsin heal juhul teha viisteist sammu kui üritasin seda olukorda paremaks teha, aga tulutu. Koju jõudes pidin koheselt katsetama kas minu enda igapäevane rituaal läheb selle lõikusega kokku. Pean siiski tunnistama, et kui see föönisonks vahele jätta siis aluspõhi tuli päris hea ning ei pea ma tänaval mööda puude taguseid käima.

tenor (4).gif

Kuigi ma olen nüüd kahevahel kas külastada seda juuksurit, et saada hea aluspõhi või ikkagi korraldada oma Pärnusse minek ikkagi nii, et saaksin oma juuksuri juurde. Ilmselt ma üritan enda juuksurit külastada, aga just in case ma kirjutan selle juuksuri nime endale üles. Ma loodan, et ma pole siiski ainuke kes hädas nende leidmisel.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s