Taaskord sai käidud arsti juures ning tõepoolest need ooteajad on nii pikad, et inimene sureb ennem ära. Kuigi mul nüüd tead mis surmav haigus polnud, aga neli kuud ootamist on veidi pikk. Selle ajaga läheb meelest ära, et arsti aeg sai kinni pandud ning kes üldse teab kas sa siis minnagi saad.

Seoses siis selle meelest ära minemisega sai minul see peaaegu tehtud. Eile öösel, kusagil ennem kahte, kui magama heitsin hakkasin mõtlema, et kas mul täna mitte arst ei pidanud olema. Kiirelt otsisin telefoni välja ning tõepoolest mul oli kell 8:40 arstile visiit. Kiirelt siis silmad kinni ning magama, kuna mida kauem ma venitan seda suurem on risk, et ma ei ära üles. Olen siis see inimene kes peab ikka kaheksa tundi täis saama, sest muidu hoidke heaga minust eemale.

Hommikul autoga sõites olin valmis nendeks ummikuteks mida koguaeg reklaamistakse, aga minu üllatuseks olid tänavad üsna puhtad. Seda küll autodest kuna lumepask oli ikka igalpool. Isegi selle autopuhastamine oli üks äärmiselt tüütu tegevus ja kui õnnelik ma ikka olen, et seda igapäevaselt enam tegema ei pea. ITK Magdaleena juurde parkides valdas mind parkimiskorralduses väike hämming. Sa pead tulema vähemalt 15 minutit ennem arstile saamist registratuuri ning kindlasti läheb ka arsti juures vähemalt 15 minutit mis siis lihtsa pranglimise tulemausena teeb 30 minutit. Parkimine on tasuta ainult 15 ehk kui sa ei taha trahvi saada siis maksa! Veidi kummaline on see, et seal võiks ikkagi olla tunnike tasuta, kuna sa ei või kunagi teada mis veel juhtuda võib. Mina ikkagi otsustasin olla see kooner kes riskis trahvi saamisega. Ei saanud seekord 😀

Nüüd siis minu tsüstist. Mul on nimetissõrmes olnud mingi muna juba üle kolme aasta. Käisin kusagil aasta tagasi arsti juures ning siis üritati see süstlaga tühjaks teha või välja võtta, aga kasu sellest polnud kuna see siiani alles. Vahepeal tundus nagu oleks ta juba ära läinud, aga mingi hetk ta jälle suurenes ning muutus ka valulikuks ning sellega seoses ma siis uue saatelehe omale lunisin. Nüüd saigi siis Tallinna arsti poole pöördutud. Kui ma juba kunagi aja kinni panin siis mulle tundus, et ma satun taaskord ühe veidra ortopeedi juurde ja kohale jõudes oligi nii. Kunagi ma pöördusin põlve probleemiga sinna ning siis käskis ta mul bokserite väele võtta. Mõtlete küll, et mis seal ikka imelikku, et püksid ära võtma pidid, aga ma pidin põlve probleemi jaoks ära võtma ka särgi mis on veider. Kuidas mu pekine vats on seotud põlve valuga?

Igatahes ma astusin sisse ja lõin käe laule ning arsti ütles mulle, et tegu on tsüstiga. Muiates veel mainis seal, et see tegelikult rohkem naistehaigus. Tänks et mind hermafrodiitiks nimetad, peaks Saksamaale kolima kus saaksin omale uue sugutunnusega passi võtta. Igaksjuhuks mainin, et seal võeti vastu kolmas sugu mis on siis tähendab, et inimene on mõlemasooline. Rohkem ärge küsige, ei oska seda asja kommenteerida. Ma küll üritasin seal seletada, et see munake seal teeb ikka mulle haiget kui ma ukselinke avan ja muid asju teen. Arst siis vaatab mulle silma sisse ja seletab mis see täpselt on ja mis tema eesmärk on ning ise lihtsalt julmalt pressib seda. Mu silmist võis ilmselt välja lugeda, et kui veel pressid seda saad molli kuna ma just ütlesin, et see sitane muna on valulik. Ma olin ennast valmistanud ette selleks, et arst proovib selle süstlaga uuesti välja võtta ning me lähem oma eludega koos edasi.

tenor (2)

Arst siis tegigi ettepaneku selle välja võtta ning palus mul jalatsid jalast võtta ning teise ruumi liikuda. Korraks ma mõtlesin juba, et see kõlab kahtlaselt, et jalatsid tuleks ära võtta, aga no mis seal ikka, on juba eelnevalt ka temaga kogemusi olnud. Paludes pikali visata tundsin sisimas, et see vist ei ole ikkagi süstlaga välja tõmbamine. Tuimestust tehes oli esimesed kaks nõela susket valusad, aga siis juba oli tuim. Nüüd ma kuulen kuidas arst erinevaid asju lahti pakib ja mässab nendega. Noo ei ole siis ikka mingit süstlaga tõmbamist. Toom oma kärukesega asjad minu juurde ja ilusti on seal skalpell, niit ja tangid. Siin läheb ikka korralikuks lõikuseks. Arst veel muiates küsis kas nägin mingeid tuttavaid asju õudusfilmidest ka. Noo kurat, kogu see asi läks sekudiga horroriks ära. Ilmselt oleks see olukord olnud tuttav minu vanematele kes sügaval nõukaajal olid näinud mingit imelikku õudukat hambaarstist kes oma patsiendid ära tappis. Ma sain igatahes aru kui ta oli skalpelliga haava teinud kuna veri voolas teisele näpule peale ning nüüd ta otsis minu muna.

Lõpuks kui see muna käes oli siis ta ikka ilusti näitas mulle seda. Ma tegelikult olen kolm aastat tahtnud teada milline see välja näeb, aga sellist verikäkki ma küll oodata ei osanud. Võib-olla puhtaks tehes oleks see isegi kaubanduslikuma välimusega olnud, aga sel hetkel tekis lihtsalt klomp kurku. Küll aga ma juba tundsin kergendust kui ta tõmbas niite ning käskis mul nädala pärast tagasi võtta, et niidid välja tõmmata. Seekord ma siis tean kindlalt, et oma munast sain ma lahti, aga arst hoiatas, et loodus tühja kohta ei salli ning midagi võib selle asemele ikka tulla. Hetkel on mul siiski heameel, et üks asi on läinud, las see tuleviku Kristjan tegeleb nende tuleviku probleemidega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s