Möödunud laupäeval sain taaskord teha väikse linnukse oma veidrad to-do listis. Kui eesti muusika maastikul on selline suurepärane ansambel nagu Patune Pool mis ähvardab oma pillid kotti panna siis peab korra elus selle ära vaatama. Isegi siis kui sa oled süldikate vihkaja.

Tegelikult plaan Pärnu minna tekkis juba mõned nädalad tagasi kui Liisaga niisama istusime ja arutasime, et mõlemal pole plaane. Noo kui neid ei ole siis need saavad tehtud. Otsus oligi paar endist kooliaegset kamraadet üles otsida ja korralik kräu teha. Saime isegi ühe endaga välja ning rohkem meil polnud vaja.

Laupäeval oligi siis see pühaline päev mil autole hääled sisse ajasin ning Pärnu poole vurama sain. Muidugi ennem veel kui asi sinnani jõudis käisin ma läbi Prismast kus oli endale mõnda asja vaja ja ka Evelin esitas mõned tellimused. Kuna mulle vajalike asju Kiku Prismas polnud siis seadsin ennast Rocca Al Mare keskuse poole teele. Mul oli nüüd ka esimene kord au katsetada seda turbo ringteed mis sinna valmis marineeriti. Tõsiselt tekib küsimus kas eesti ei võinud sellega ühe gunessi rekordi kinni panna? Kas oleks võimalus ehk mõni valgusfoor sinna lisada? Ma pole vist mitte kunagi ühelgi ringil nii segaduses olnud ja ma pidin teisel võimaluselt sealt minema minema. Ilmselt olen ma vist eneselegi teadmata oma load ostnud. Kas neid saab ARK-i postiga tagasi ka saata?

Kuna proua Liisa elab Tagadil siis sain ma mustakalt minnes päris vähe neid ringteesi läbida. Kui ma muidu vingun, et Järve keskuse juurest minnes mööda Rapla maanteed on üli tüütud need kiiruse piisamised siis see Harku oli ikka kordades hullem. Sul on lambist keset maanteed viiekümne ala. Nagu miks? Ja miks on vaja neid ringteesi nii palju? Ma reaalselt muud ei kuulnud enda gepsist, et välju teisel võimaluses ja siis juba jälle välju teisel võimalusel. Ilmselt oleks ma pidanud terve tee kuulama eesti klassikalist sülti: disur, pidur, gaas, gaas. 

Igatahes ma reedel märkasin kuskil facebokis üritust, et laupäeval on Kuursaalis Patune Pool ning mõtlesin, et persse, kord elus peab selle pulli ära nägema. Ma ei julgenud seda plaani Liisala kohe välja rääkida, sest ma ei tea kas ta on samasugune vihkaja nagu mina. Lõpuks selgus, et ta on vist veel hullem vihkaja 😀 Tegelikult pidin ma muidu minema järgmine suvi Maidla jaanipäevale seda kuulama, aga no nad otsustasid ennem laiali minna. Miks heade inimestega juhtuvad alati halvad asjad? 😀

Esimene soojenemine oli ikka mu vanemate juures. Täpsemalt siis elutoas laua taga ning mu ema oli seal samas toas diivanil ning sorteeris omale dermoshopi asju. Miks vajas see sellist rõhutamist, et ta meiega elutoas viibis? No asi oli tegelikult selles, et tuli mõte proovida absinti. Ma olen vana absinti fänn, aga ma pole seda siga kaua joonud ja üldjuhul ma isegi pole täheldanud kuidas seda õigesti peaks tarbima. Nõnda tuligi appi googel kus oli kirjas siis, et supilusikas tuleks triiki täis tõmmata ja suhkrut nii kaua sulatada kuni see vedelaks lähen. No ja kujutage nüüd ette kui te oleksite mu ema asemel. Poeg hakkab sõbrannaga jooma ja siis äkitselt sulatavad lauataga ”suhkrut”. Ausalt me ei valmista endale mingit fentat siin ette, me ainult joome absinti. Vahepeal mõtlesime siis meega seda katsetada kuna see ka selline vedelamas olekus magusaine. Selleks oleks ma pidanud enda vanaema juurde minema mis oleks ka veidi veider olnud. Ouu kuule viitsid kaks lusikatäit mett anda, meil vaja absinti juua 😀 Võtsime siis vastu otsuse, et laseme seda mürki endale puhtalt sisse. Mõnus lagritsa maitse käis üle, aga ma sõin piparkooki peale.

Tegime veel mõned dringid ennem kui liikusime edasi järgmisesse soojendamise kohta Oja kandis. Noo me olime mõlemad jumala purju jäänud sellest absindist. Tellisin meile taxifyga takso ning seal näitas koge ära, et taksojuhi nimi on Kevin ning mõtlesin välja ideaalse plaani. Käskisin Liisal ette istuda ja siis kohe öelda: “Tsau Kevin.” Hoopis Kevin oli see kes meile üllatuse tegi kuna uste avamisel oli tema meid kohe tsautamas. Fain siis. Jott jooksis libedalt ning olime peaaegu suutnud teda moosida, et ühineks meiega Patusele Poolele kuigi see on tõenäoliselt väga ebareaalne võimalus, et ta meiega sinna tuleks. 

Vahepeal sai veel mõned cocksid tehtud ja jäägri shotid ning siis liikusime juba Kuursaali edasi. Vahepeal ka selgus meil, et jäime Liisaga kahekesti kuna ma tegelikult täpselt ei mäletagi mis nüüd juhtus. Sisse me läksime siis koos sisse ning panime ikka korralikult pidu. Ma tean, et vahepeal me tegime veel mõned koksid ja mingi hetk olid ka tekiila shotid mängus. Lõpuks pandi Kuursaal kinni ning ka meil oli aeg võtta takso. Ohh seda üllatust kui meie taksojuht oli taaskord Kevin. Ilmselgelt ei tulnud ta koos meiega sellele kaunile kontserdile. 

Hommikul kell viis saime koju ning juba olin ma ennem ühteist üleval kuna ma ei teadnud kus mu telefon on. Meil oli Merkaga kokkulepe, et tema viib meid Tallinna tagasi, sellepärast ma ennast tagasi ei hoidnud ka. No saime siis liikuma, aga enne veel pidime läbi minema mu madre tööjuurest kuna mul oli vaja piparkoogi vorme, sest sain soodsalt head taigent. Lisaks oli vaja Postipoissi viia dermoshopi tellimus, aga mul läks vahepeal meelest ära kas ma ikka taigna võtsin kaasa ning pidime korra vanemate juurest läbi minema. No taigen oli ilusti mul kaasa pakitud 😀 Teel Tallinna poole otsustasime võtta veel ühed roti burksid Nurmest, aga sinna sisenedes sain ma lõpuks aru, et mul on vale jope seljas. Terve tee kui sinna sõitsime siis ei saanud ma aru kuidas on võimalik, et eile oli veel käistel need augud kus saab pöidla läbi pista, aga täna enam ei ole. Kas ma tõesti suutsin endal augud kinni juua? Aega läks, aga lõpuks siis taipasin, et mul jumala vale jope seljas. Veab et kellegi teise jopet ära ei rottinud. 

Selline see patune laupäev mul oligi. Siiani on veidi selline tunne, et tahaks lihtsalt magada. Ilmselt mul enam ei ole seda võimalust, et kuulata Patust Poolt (või hoort), aga kui nad on tulevikus samasugused nagu Meie Mees siis saab veel aastakümneid neid kuulata. Ilmselt ma nende laividele enam ei lähe 😀

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s