Kas pole mitte mõnus reede? Ülimalt mõnus isegi. Hommikul välja astudes oli tunda sellist mõnusat talvist kargust ja nätaki oled näoli maas kuna kõik teed on täiesti kiila jää all. Hääd pühkimist oma lõustaga vastu maad.

Muidu tegelikult polnudki midagi hullu kui see, et mina jätkuvalt oma tossudega olin nagu lehm libedal jääl. Mis te arvate mitu inimest täna minu silme ees käpla käis? Vähemalt kümme ja oi kuidas ma leidsin oma tee jumala juurde ning palvetasin, et minuga nii ei juhtuks. Kuigi saatus tahab mulle ikkagi tõestada, et eelnevas elus olin ma Rappija Jack ning mul lasub õlgadel tohutu karma võlga, aga tänasel päeval võttis jumal mind vist kuulda. Või peaksin ma hoopis oma kaitseingleid tänama kes võidukalt võitlesid minu püsti jäämise eest. Võite endale papist medali teha kuna olen püsti. Neid hetki oli täna saja piires kui ma reaalselt mõtlesin, et nüüd olen ma näoga vastu asfaldit.

Jättes selle libeduse nüüd sinna siis tuleks selle peamise teema juurde. Kaubanduskeskustes olevad aktiivmüüjad. Kui palju meist väldib nende pärast kaubanduskeskusi? Kui paljud pööravad koridoris ringi nende pärast? Kui paljud võtavad oma taskust telefoni ja teesklevad seal toimetamist nende pärast? Ilmselt see list läheb veel lõputult edasi mida just nende müüjate pärast tehake. Ja ometigi on aastad möödunud ning inimesed aina nutikamad, aga nemad ikka istuvad nendes koridorides edasi. Läies Sikupilli Prismas siis ma teadlikult valin juba ukse millest ma sisse astun, et vältida seda kontakti ning väljumisel valin pikema tee, et just neist pääseda. On ka juhuseid kus ma varjun kellegi teise taha ning teesklen, et olen temaga ja siis see võõras peab minu eest “EI” ütlema.

Mis mind kõige rohkem imestama paneb on see, et ükskõik mis vastuse sa neile annad siis see ei rahulda neid. Kunagi Pärnus elades tahtsin omale Starmani teenust, aga selles kortermajas pidin leppima ainult Telia valikuga. No pole hullu, kalli hinna eest sai head teenust, seega Starmani teenus juba ununes. Kuniks siis kuskil Maksimarketis silmad punnis valisid Stramani aktiivmüüjad omale ohvreid. Ohh seda üllatust kui mina nende õnge sattusin. Rääkisin juba eemalt, et kahjuks pole minu majas Starmani võimalust, aga nemad ei uskunud mind kuna neil on levi isegi maakohtatesse. Noo tõesti, kui mul on valida internet mis tuleb üle õhu telemastist ja lisaks veel Elisa poolt siis võin öelda, et been there, done that, never again. No nemad ikka üritasid mind edasi moosida, et tõepoolest on neil väga kvaliteetne üleõhu internet. Paraku ma siiski eelistan kaablist saada stabiilsema kiirusega internetti. Alles hiljuti Telia müüjatest mööda kõndides ei reageerinud ma nende katsetega minuga kontakti luua siis öeldi mulle lihtsalt, et olen väga ebaviisakas. Kui ma tõesti su toodet nii väga tahaks siis ma lähen ja võtan selle ise. LHV pank tekitab just sellepärast minus oksemaitse.

Seoses LHV-ga siis minule on mällu sööbinud, et just nemad alustasid selle agresiivse müügiga millest teised on nüüd šnitti võtnud. Mõned aastad tagasi suutsid ka nemad mind taaskord oma jutuga rajalt maha tõmmata. Hakati siis ikka seda pensioni asja pähe määrima ning mul on ikka suht poogen sellest sambast olnud ning loksunud ka koguaeg ühest pangast teise. Tehtud see saigi kuigi see naitserahvas oli äärmiselt ebameeldiv oma kuidagi feik familiaarse jutuga. Kuid juba järgmine päev helistati SEB-st ja küsiti üle miks ma nüüd siis vahetust tegin. Mul tõmbas alguses ikka korralikult kinni, mis vahet sel nüüd on? SEB pakkus mulle kenasti välja võimaluse minna pensioninõustamisele. Huvitav kogemus saab jälle kirja pandud ja ausalt öeldes see oligi üsna silmaringi avardav nõustamine. Peale seda ma tõepoolest jälestan seda LHV asja kuna need võivad oma infoga päris manipuleerivad olla. Mis peamine, nad ei räägi sulle seda, et vahetades pensioni samba panka siis sa kaotad kogu oma teenitud tulu ja liigud edasi ainult oma alg kapitaliga. Sa siis igakord alustad uuesti nullist. Parim näide mis veel nõustaja tõi:

Nõustaja: Sul on juba üle 6000 euro kogunenud, hea saavutus enda ea kohta.

Mina: No eks ole vaeva ka nähtud.

Nõustaja: Aga kui mina võõras inimene kõnniks sulle kaubanduskeskuses vastu ja küsiksin 6000 eurot, et seda investeerida. Kas sa annaksid mulle selle?

Mina: Ilmselt mitte.

Nõustaja: Neile sa ju andsid.

Peale seda jäin ma küll mõttesse, et tõepoolest ma andsin enda pensioni hallata mingite suvalistele inimestele kes lihtsalt istusid Selveris. Rohkem ma selle pensionisambaga jamada ei viitsi ning las ta tiksub seal SEB pangas vaikselt edasi. Küll ma siis saja aastasena selle kätte saan kui mind riik ükskord pensile lubab. Muidugi juhul kui mõni võõrvõim meid okupeerima ei tule ja Rootslased koos minu rahaga kusagile ära ei jookse 😀

Lõpetuseks ma siis veel mainin ära, et mina reaalselt otsin võimalust kuidas neid vältida. Nagunii ma teen seda ka igapäevaselt inimestega kellega ma olen kunagi suhelnud, aga kui ta aastaid hiljem mulle vastu kõnnib siis ma lihtsalt satun paanikasse ja kõnnin esimesel võimalusel kuskile kõrval tänavasse. See on nii awkward olukord kus sa ei oska olla. Kas öelda talle tere või tsau? Kas üldse öelda talle midagi ja teeselda, et ei tunne teda ära? Vott mis eluraskusega ma pean igapäevaselt tegelema 😀 😀

Üks kommentaar “[437] Aktiivmüüjad

  1. Mina sattusin ka LHV ohvriks, olin suht raskes olukorras, lapsega koos ja pidin meest ootama. Mõtlesin, et vahet pole, kus mul see pension on, et nagunii ma seda ei saa. Kuna mul on oma äri, siis mõtlesin, et äge oleks, kui mul oleks LHV pangas ka konto. Et ma ajan põhiäri põhikontol ja kõrvaläri kõrvalkontol. Tüüp siis ütles, et võtaksin temaga ühendust ja saadab mulle lepingud ja saan oma pangakontod tehtud – no mõtlesin, et teen siis isikliku ka. Võtsin ühendust, mitu korda, aga mida ei tulnud, olid lepingud. Ajas suht hinge täis, helistasin oma panka ja rääkisin ära, et sattusin nende ohvriks ja kas ma saan oma pensioniasjad tagasi. Sain 😀 Ja lepinguid pole tüüp mulle siiamaani saatnud ja nüüd ma loodan, et mul ei teki vajadust mitte midagi sellest LHV pangast tahta.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s