Nooniiii sai siis taaskord reisil käidud ja seekord siis tuli valikuks Riia. Ma peaks hakkama mõtlema, et Eestist eemal on kah mõni riik mida võiks külastada, aga seda vaatab juba kevadel siis.

Tegelikult oli ettepanek minna Ikeasse, aga ma ei viitsinud nõnda pikka maad lihtsalt Ikea vaatamiseks maha sõita. Seadsin oma tingimuseks, et lähme külastame ka linna. Eelneval õhtul sai tehtud kiire taustauuring ning silma jäi vanalinn ning keskturg. Vanalinn on ikka selline asi mille peab ära vaatama, aga keskturg tekitas isegi minu veidi kõhklusi. Olgugi, et tegu suisa Unesco maailmapärandiga, aga ikkagi kes see külastab keskturgu. Ilmselt Tallinna keskturg on oma töö teinud mis veidi allergiat tekitas 😀

Mina kes ma pidin olema üks sõidumees sinna tegin ilmselgelt tünga. Selleks et välismaal sõita peavad load kaasas olema, aga mina jätsin need ilusti Tallinnasse. Ma olen nii mugavaks nüüd küll muutunud, et vahepeal suisab tekib küsimus, et kus mu load üldse olla võiksid. Mingi hetk ma panin nad kindlalt rahakoti vahele, aga seda ma ka igapäevaselt ei kasuta ning tekib nüüd tihti küsimus, et kus on mu rahakott? Ennem veel kui olime piiri ületust teinud siis esimesel kohvipeatusel selgus, et mul pole pangakaarti kaasas ja isegi ID kaart on kuhugi jooksu pistnud. Võtsin siis selle raske otsuse, et sõidan illegaalina Läti. Järgmisel kütsi peatusel selgus, et olin oma uue jope varuka taskusse need peitnud. Muidugi olin ma vahepeal tekitanud võla Evelinile ja Kristinile, aga noo see polnud nüüd tead mis suur summa. Hirm oli mõelda, et ma pean ennast Ikeas tagasihoidma 😀

Riia saabudes otsustasime kõigepealt linnast läbi minna kuna seda valget aega pole just eriti palju ning kes peale Ikeat ikka midagi veel teha viitsib. Sai suund võetud vanalinnale. Lisaks ma mainin, et õues oli miinus miljon. Mina isiklikult olin üsna üllatunud, et vanalinn nii väike on. Eeldasin ikkagi midagi sama suurt kui meie Tallinna oma, aga see oli tõesti üsna pisike. Viieteist minutiga oli see põhimõtteliselt läbi kõnntiud ning olimegi juba teel keskturule. Muidugi majad oli äärmiselt vinged ja selgelt oli näha, et seal on majad hoopis uuemast ajast kui meie pealinna keskaja stiil. Ilmselt ongi meil maailma üks paremini säilinud keskaja vanalinn. Üritasin küll kõvastui pilte teha, aga külmast oli ikka korralik värin sees ning pärast arvutist vaadates olid enamus pildid mitte kõlblikud kuna mingi udu oli sees. Isegi minu uus jope mis pidi ka miinus neljakümnega sooja hoidma ei aidanud mind. On vist mõista, et see külm ei ole kohe kindlasti minu teema. Ootan juba seda mõnusat sooja suve mis meil alles oli.

Edasi me võtsimegi siis suuna keskturule mis oli seal samas lähedal üle tee. Kui ma juba kaugelt nägin neid vanu sõjaväe angaare siis hakkas tõesti kohale jõudma, et mida erilist seal ikkagi vaadata on. Lisaks on see ka üks Euroopa külastatumaid turge kus päevas käib läbi ligi sadatuhat inimest. Ütleks, et see on ikka päris muljetavaldav number. Turg seest oli ka ikka nostalgiliselt äge. Polnud selline kole keskturg ning ei olnud ka see ülehinnatud peen hipsterite Balti Jaama turg kus sa nagunii midagi ei raatsi osta. Sisenedes juurvilja angaari oli õhus koheselt tunda värskete juurviljade lõhna nagu oleks sisesenenud suvel kusagile välisturgu. Kõige raskem oli kala angaaris kus lihtsalt ila tilkus kuna KÕIK oli nii isuäratav, et tahaks kohe endale ühe mõnusa kala võiku teha. Ei lahkunud me siiski tühjad pihud vaid mina lasin siis osta kuivatatud tinti. Miks ma lasin kui endal oli kaart olemas? Sellepärast, et seal ei saanud sulas maksta. Evelin küll andis eelneval päeval teada, et võiks sulli kaasa võtta, aga no kas mina olen kunagi nüüd kedagi kuulanud.

Peale seda kõndisime taaskord autoni tagasi läbi vanalinna ning see linn vajab taaskülastust suvisel ajal kus on mõnusalt soojem ning saab ka väikse kõnnaku jõe äärde teha. Üpris vinged sillad paistavad seal olevat ning tegu on siiski ühe Baltimaade suurima linnaga. Meie Ikea käik oli ikka nagu see tavaliselt on, pea neli tundi sai seal aega veedetud ning siis suund tagasi Eesti poole. Peale piiriületust hüppasin mina rooli kuna see oli ainus viis kuidas ma meie väsinud autojuhti aidata sain. Kui mitte varem siis suvel kindlasti üks mõnus trip sinna suunas võtta ning miks mitte ka vaadata Vilnius ja Varssav üle?

DSC_9073DSC_9096

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s