Nagu te olete siis märganud ei saanud ma pühapäeval selle blogimisega ikkagi hakkama. Mitte et mul poleks viitsimist olnud vaid mulle meenud, et nädala seriaalid on kõik vaatamata. Kuidas ma maandun tagasi mandrile kui ma pole näinud mis Kättemaksukontoris Friidaga juhtus või mis siis Pangas Nordpangaga toimub. Kui mark oleks vastutulevasele inimesele õlgu kehitada, pean veel ennast eestlaseks.

Tulles siis Soome jutu juurde tagasi pean kohe mainima, et üks äärmiselt äge seiklus oli ikka küll. Ilmselt ikka loeb ka see seltskond kellega sinna minna ja kellega sa seal ka oled. Seekord ju läksin sinna üksi mis tähendab, et kaasas oli mul maailma parim seltskond keda tahta, olles introvert siis ei saaks ma muud siia kirjutada.Ülejäänud seltskond oli sama kellega käisime mõned nädalad tagasi Tallinnas jauramas, aga ainult Maris ei olnud meiega.

46709197_10213539928358161_1023170967796449280_o.jpg

Mis puutub pildistamistesse siis mina pean oma blogiga kolima tagasi 90ndatesse. Ei saa ma kuidagi seda telefoni välja võetud, et teha filmifotoka kõrvalt ka mõned digitaalsed pildid. Nõnda peab neid Helsinki pilte ootama veel mõned head nädalad ennem kui neid näha saab. Muidugi ma pean ennem lindi täis saama ja siis vaatab edasi millal paks enda pildid ilmutama viib 😀 Enda peegelkaamerat ei saanud ma kaasa võtta kuna see lihtsalt ei mahtunud mul kuskile. Õnneks pole siiski maailmalõpp kuna meist enamus ikkagi teavad mis see Soome ja Helsinki on ning peamised pildid mis teil vaja näha on minust 😀

Peale seda kui ma reedel oma blogipostituse valmis vorpisin siis otsustasin ma minna BUrger Kingi. Tegelikult oli mul nö võitlus iseendiga kuna sisimas ma tahtsin väga minna, aga reaalsus hoidis tagasi. Pole vaja seda burksi sisse lahmida. Saatusel olid muud plaanid kuna üks äärmiselt purjus soomlane otsustas nii kõvasti räuskama hakata, et ma lihtsalt pidin omale uue pesa leidma. Nohh ja siis otsustasingi BK kasuks. Pikalt on juttu olnud selle koha võimalustest mida ära kasutada. Seal saab cockat võtta nii palju kui jaksad ning kui sul juhuslikult on rumm kaasas siis see paneb mõtlema, aga miks mitte teha omale rummi kokteile? Kuna mul nii muuseas oligi üks rumm kaasas siis otsustasin selle triki ära teha. Kõige suuremaks katsumuseks sai korgi maha keeramine. Esimesel korral käib ikka korralik ragin läbi, aga vanakooli köhatus aitas mind selles olukorras. Ausalt mul oli rummi valamisel tõsine alkohooliku tunne, kuna ma pidin seda nii varjatult tegema. Edasi ma siis tiksusin seal enda koksiga ning iPadist vaatasin sõpru.

tenor (8).gif

Mingi hetk siis tuli teada, et hakkame randuma ja aeg oleks soojast ruumist väljuda. Ka minu seljataga olev seltskond tegi seda kellega oli päris mitu korda mingi veider silmside. Oli seal siis kaks tüüpi, üks noorem ja teine vanem ning üks naisterahvas. Viskasin oma tahvli koti ning telost panin mussi, et ei oleks liiga igav oodata ja veel kõndida ka. Peale Queeni filmi on mul nostalgia mõttes olnud taaskord nende playlist peal ning nii juhuslikult sattus väljumis lauluks Don’t Stop Me Now. Pange see laul tööle ja te saate kohe kinnitust, et see tekitab heatuju ning seda teadlaste poolt tõestatud. Ma kõndisin nägu irvakil sealt laevast minema. Kujutage ette mida võis mõelda ment koos narkokoeraga seal ukse juures ootamas. Mingi tüüp tuleb seljakoti ja turukotiga nii, et nägu pm peeretab. Õnnek minuga ei juhtunud midagi, aga ei imesta kui oleks tõmmatud kõrvale ning lastud teha paar testikest. Alkoholi test oleks olnud positiivne kuna ikkagi kaks kokteili suutsin ma kerre veeretada.

Väljudes sadamast olid juba prouad mind ootamas ning minagi vähese vindiga olin valmis jauramiseks. Annikaga oli meil isegi väike võistlus kuna tema oli kuskil kaugel põhjas töökaaslastega jõulupeol, aga pingsalt jälgisime kumb meist siis ennem kohale jõuab. Õnnelik võitja olin loomulikult mina. Vastasel juhul ma lihtsalt poleks seda jutuks võtnud ja kui Annika oleks midagi kommenteerinud siis oleksin väitnud, et unustasin ära. Ma pole mingi kaotaja kott. Jõudes korterisse oli mõnus meeleolu üleval ning dringitamine jätkus kuniks me ennast metrooga linnapeale ajasime. Ütleme nii, et mina olin teinud päris head mitut jooki ja viimasel ajal ei ole palju vaja, et mind täis saada. Seega olin üsnagi kinni, aga arutades seda asja teistega siis see ei paista neile välja. Kohati ma olen täitsa mures, et minu puhul ei saa aru kunas ma olen ennast ülejoonud, sest siis võib jumal teab mida juhtuda. Samas olen ma õnnelik, et ma ennast rõvedaks peletiseks ei joo või siis ma olen stabiilselt seda. Õhtu lõppes ikka väikse mäkiga mis ilmselgelt oli minu õhutamisel.

tenor (9).gif

Laupäev möödus meil pohmeluses, aga saime ka korterist välja. Vaatasime üle majataga oleva vaatetorni millest on saadud ka üks foto Tallinna teletornist, aga interneti avarustes ma seda ei suutnud leida. Muidugi peen härra oma kaameratega tegi pilte, aga mitte ühtegi oma telefoniga. Normaalne on omada iPhoni millel peaks olema suuuuurepärane kaamera, aga ühtegi pilti sellega ei tee. Mats on mats! Lõpuks me saime õhtul sushisse. Jutt läsk sushile juba reedel õhtul ning minu sushi isu on täitmatu. Terve laupäeva ma siis unistasin millal me saame sinna minna. Ma isegi üritasin pohmakaga võimalikult vähe muid asju süüa, peab ikkagi sushi jaoks oma kõhtu hoidma. Meil oli isegi väljendid arenenud:

  • Are you kidding me? – Are you sushing me?
  • No, I’m just joking – No, I’m just wassabing

See sushi oli lihtsalt imemaitsev. Kui vaid eestis oleks sushi buffeesi kus maksad 20 euri ning siis söö ennast segaseks sellest. Ma olen reaalselt vist iga nädalavahetus seal söömas. Ennem sinna minekut ma teeksin tervele Tallinnale tiiru peale, et kõht võimalikult tühi oleks. Meie sushi sööma läks seekord väga meeldivalt, sain kõike proovitud mis meeldis ning minu üllatuseks oli seal mingi imemaitsev kanavarras. Tõsiselt soovitan seda kohta külastada kuna sushi on imemaitsev. Meie õhtune plaan kuskile pubisse minna jäi väsimuse taha seekord ning otsustasime minna Eesti100 lauamängu mängima. Susle võitis ning mina Annikaga jäime teiseks. Meenutab natukene seda puuetega noorte Eurovisiooni kus üks võidab ja ülejäänud osalejad jäävad teiseks 😀

Kuna me laupäeval ei jõudnud minu soovitud Vansi poodi siis sai seda tehtud pühapäeval. Härral oli vaja saada kindaid ja mütsi. Mütsi sain ma ilusa ja ägeda, aga kindaid nad ei müünud. Väike pettumus oli, aga eks need saab siis kuskilt netist endale vaadata. Kuid saabus ka see kurb hetk kui pidin minema laevale 😦

Ausalt ma pean tunnistama, et ma ei ole stalker, aga see kõik kukkus nii välja. Alguses ma mainis oma Burger Kingi seljataguseid semusid kellega pilgud kohtusid. Laevast väljudes sattusin ma eskalaatorite peal nende seltskonda mis tegi meile kõigile selle olukorra üsna kentsakaks. Nohh minnes siis sadamasse ei läinud asi paremaks. Olles oma pileti läbi skänninud ma siis põhimõtteliselt hüppasin eskalaatori peale ning üles vaadates vaatasid nemad alla mind. Reaalselt mu mõttes käis läbi järgmine lause: “Ei ole võimalik.” Noo muidugi see asi ei piirdunud ainult sellega. Ennem veel kui laevale lasti siis me põgenesime ootesaalis erinevatesse nurkadesse, aga kui uksed ükskord avati olin ma jälle nende seltskonnas. Tõsiselt tekkis tunne, et mina stalgin neid. Laeval ma üritasin taaskord ennast neist eemale viia. Arvestades et nad eelmine kord istusid Burger Kingis siis seekord mõtlesin välja kavala plaani istuda sitting loungeis. Noo kui suur võimalus ma siin nende lähedale saan minna. Tuleb välja, et nad olid minu seljataga – taaskord. Õieti ei saanud ma lõpuks aru kuidas see kõik võimalik on, aga ma andsin enast KÕIK et neid enam mitte kunagi näha.

Nõnda ma rõõmsalt sain tagasi kodumaale ning ilmselt ei jõua ma ära oodata millal ma jälle saan Helsingisse ühele vägevale nädalavahetusele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s