On seda maalast juba kord õnnistatud nõnda ilusate ilmadega siis peab ka oma tagumenti vahel toast välja ajama. Kuigi see reis oleks toimunud olenemata ilma, tulgu vihma, rahet või lund, minu jalad ikka Saaremaale viivad. Nõnda on üsna veidral kombel tulnud seltskonda sisse üks igaaastane reis Eesti sisesele välismaale. Nagu praami pileti ostmisel ikka ütleme: “Kolm eestlast ja üks saarlane.”

Esimesel aastal (mis oli siis kalendris 2014) sai meil üle vaadatud enamus vaatamisväärsused mis saarel pakkuda on ning nõnda ongi meil jäänud väheke avastamisrõõmu kuid seegi on jätkuvalt tore. Kuna minu suur eesmärk on olnud see suvi külastada ära Sõrve Külastuskeskus kus on ka alles hiljuti avatud tuletorn. Olen üsna veendunud, et see on meie väikse riigikese üks ilusamaid torne. Miks te küsite? Kas oled kuulnud, et veel mõnest tornist avaneb vaade kus sa saad oma silmaga näha kuidas omavahel hellitavalt lainekesed kokku löövad. Üks tuleb ühest suunast ja teine teisest. Kui ei usu siis allpool saab pildilt ise järgi vaadata. Läänemere kõrgeima tuletorni saamiseks peab tegema täpselt 248 trepisammu.

Lisaks imelise tornile saab külastada ka Külastamisekeskust kus on tehtud äärmiselt vinge kaart koos kõikide tuletornidega mis meie maal vajavad tähelepanu oma eripärasusega. Kummalisem oli asja juures see, et Hiiumaal on ikka igavesti palju torne. Oli ka eraldi välja toodud nimekiri Sõrve poolsaare ümber karile sõitnud laevadest ning neid oli ikka üksjagu. Neist ilmselt kõige enam kõneainet on pakkunud Kreeklaste laev mis ilmselt aeti meelega karile kuna oli vaja kindlustuse käest raha saada. Ilmselt on ju kergem saada laeva eest raha läbi kindlustuse kui hakkad sellele otsima ostjat. Ma kindlasti soovitav seda linnakut külastada ning selles ilus ka ise veenduda.

DSC_7766
Lained löövad omavahel kokku

DSC_7768DSC_7818

DSC_7826
Erinevad tuletornid

DSC_7811.jpg

Kuna meil ikka iga reisiga tuleb neid seonduvaid laule siis seekord sai neid juba nii palju, et polegi kindel mis oleks see õige valik. Oleks nagu olnud “Rulli Rulli Rulli” aga samas oli ka Sõnajalgade “Gloria” mängus ning eriliseks üllatuseks kujunes Backstreet Boys-i laul “I Wnat That Way” mille refräänis kostuv Tell Me Why kõlan nagu Telgi Vai. Tänu Priidikule saigi see üheks peamiseks kummituseks minu peas. Teiseks hitiks kujunes Suure Tõlla raamat mille oli Kivirähk oma huumorivõtmes kirja pannud. Ilmselt on sealsed naljad meie seltskonnas veel äärmiselt pikalt. Eelkõige jäid need Suslele meelde kuna temal oli au seda raamatut suisa kaks korda algusest lõpuni lugeda. Järgmine kord teeme audi salvestuse ja muidugi ei puudu sealt Susle lõkkav kajaka naer või siis õhu ahmimine.

Vaheloona võin rääkida veel esimese korra reisist. Kuidagi kiirelt läks asjade pakkimine ning millegipärast sahmisin ma oma asjad üsna kiirelt kokku. Seoses sellega sain ma Priidikult järgmine päev kõne, et olen oma aluspüksid voodi unustanud. Sellest ajast teab Priidu ema mind kui trussiku Kristjanit. Ilmselt tasub olla hoolas oma aluspükste pakkimisel. Ja need olid ikka puhtad mitte pasased 😀

Söömise poolest sai seekord tavalise Villemi asemel külastatud Nasvas olevat kohvikut Koduranda mille teenindus ning toit oli äärmiselt meeldivad. Ilmselt inimesed kes otsivad erilist restorani toitu võiks sealt eemale hoida kuna tegu pigem mõnusa koduse võtmega toitudega. Ja tõepoolest see teenindus oli ikka äärmiselt lahe, just see et teenindaja suudab meie nõmedate naljadega kaasa tulla. See on asi mis ikka jääb meelde. Äärmiselt veider oli näha meesterahvast ja tema naisukest kes loobusid selles kohas söömisest kuna nad ei näinud menüüd lugeda. Poleks ju patt küsida abi, aga ilmselt Tallinnlane 😀 😀

Seekordne reis oli kuidagi eirti kiirelt mööduv, aga juba vähem kui aasta pärast olen ma taaskord seal platsis ja pole muud teha kui mõelda välja üks külastuskoht. Juhul kui kellelgi on mingeid suurepäraseid ideid siis kindlasti võib sellest ka märku anda.

DSC_7470.jpg
Maasika Annika ja trussiku Kristjan

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s