Mida head on teha reedel vastu laupäeva? Minna Tolkusesse vaatama kuidas päike oma päeva alstab. See mõte on mul juba mitu nädalat peas olnud ja nüüd sai see lõpuks ära tehtu. Õnneks ei olnud ma oma plaani ainus ohver ja kaasa sai võetud ka seltskond.

Ürituse kokkuleppime hakkas täiesti lambist neljapäeval kui purjus peaga pakkusin Evelinile välja, et läheks päikese tõusu pildistama. Oli ta siis selleg nõus, aga järgmisel päeval ma kaine peaga küsisin igaks juhuks üle. Eile õhul oli veel väike lasanje söömine kui küsisin kas ta on ööseks valmis, aga Mallele pakkus meie üritus ka huvi ning siis surus ta Gellu ka kaasa. Kui ülejäänud veel võtsid viimast ja veidi magasid siis mina sellest loobusin. Mitte, et ma nüüd täis debiil oleks, aga ma lihtsalt ei kuule seda äratuskella kui nii vähe on magamis aega ning seega otsustasin üldse mitte magada.

Siiski kui mõtetes tundub see kõik nii proosaline, et vaatad vaikselt kuidas päike ennast välja sirutab siis tegelikult see polnud nii. Esiteks oli meil tornis päris külm tuul mis selle ootamise veidi raskemaks tegi. Muidugi me saabusime veidikese ajalise varuga kuna minu info järgi pidi päike paistma alates 4:07, aga Malle sai vahepeal infoks, et see siiski hakkab paistma 4:18. Lõpuks kui ta hakkas paistma siis polnud kümmet minutitki kui ta täiesti välja hüppas. Me olime seal juba pooltundi vähemalt ennast marineerinud. Päikesetõusu ma siiski pildistada ei oska, aga muidu sai ikka vahvaid pilte.

Ennem veel kui me rabasse pildistama läksime siis käisin üksi rannas pilte tegemas kui veel enamvähem pime oli. See oli üsna hirmus kuna mina istun oma näoga kaameras ja ümbruses liikuvaid inimesi ma ju ei märka. Vähe sellest, et kaamera ekraani valgus on minu nägemist ka veidi ähmastunud ja siis oligi üks mees järsku mul kaamera juures. Koheselt meenus mu endine töökaaslane kes siiani on tagaotsitav ning kadus ka tema rannas. Seega üksi pildistada kuskil pimedas pole just kõige meeldivam. Igatahes ma rohkem ei pläkuta ja lasen teil pilte vaadata. Suur tänu veel abilistele: Evelin, Gerlin ja Malle.

DSC_6930DSC_6970DSC_7087-2DSC_7094DSC_7099DSC_7121

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s