Olles juba suhteliselt vana kala selles google maailmas ja muus infomüras siis siiski olen ka mina teinud väikse eksimuse. Usaldasin taaskord seda dr. googlet ja määrasin endale vale haiguse seda muidugi veel võib-olla.

Kogu stoori sai alguse kusagil kuu tagasi kui osalesin ööorienteerumises ning keset jooksmist tundsin ma suus sellist imelikku raua maitset ehk mul oli suus järsku veri. Kuna seda ei osanud sel hetkel seletada siis otsustasin tal olla. Kahjuks see siiski ei jäänud nii ning järgmine päev oli taaskord suu tühja koha pealt verine. Nüüd mul tekkis suur hirm, et mul on tõesti hammastega midagi lahti. Kuna ei taha ikkagi olla see jobu kes kohe jookseb arsti juurde siis otsustasin nädalavahetuse ennem üle vaadata. Jätkuvalt tuli seda verd, aga vahele tuli kolimine ning muu jama ning siis ei jõudnud kuidagi selle hambaarsti aja kinni panekuni. Probleemi jätkumisel ma siiski paar nädalat tagasi suutsin end kokkuvõtta ning selle aja kinni panna.

tenor.gif

Vahepeal ma pole eriliselt sellele mõelnud ning mõnikord ikka tunnen seda vere maitset, aga siis jaanidel oli hetk kui keegi hakkas umbes taolisest probleemist rääkima. Jutt oli umbes nii, et inimene pöördus samuti suu veritsusega Rapla emosse, aga sealt saadeti ta koju ning anti mingid suvakad tablakad. Kuna selle isiku lähedane ei leppinud sellise asjaga siis läksid nad edasi Tallinna kus siis inimesele määrati leukeemia. Kahjuks aga see isik oli juba kolme nädala pärast meie seast lahkunud. Alguses ma korraks mõtlesin kas tõesti mul võiks selline asi olla? Kuna ma olin sel hetkel ikkagi kahepäevasest lakkumisest üsna kurnatud siis pikemalt sellele ei mõelnud. Kuniks siis Laagri Cricle K peatuses kui kabanossi närisin. Võtsin googli lahti ja hakkasin uurima mis teema selle leukeemiaga on.

Tõepoolest on leukeemia üheks tunnuseks suu veritsemine. Noo mulle piisas sellest ühest nähtusest ning ma olin täiesti kindel, et leukeemia mul nüüd on. Terve tee kui ma üksi, Tallinnast Pärnu poole vurasin, mõtlesin kuidas ma oma uue diagnoosiga edasi elan. Kuidas ma tööl pean pausi pidama ning seda rõvedat keemiaravi tegema. Lisaks oli mul veel kolm päeva aega ennem kui hambaarstile saan, et tema minu hirme kinnitaks, et jah sul ongi leukeemia ja sinu elu on nüüd perses. Kuna ma ka korralikult googeldasin kuidas seda avastada siis juhtusin ma ühe toreda noormehe blogi peale kes aastal 2010-2011 oma kogemusi jagas. Esialgu ma mõtlesin, et ta nii lühikest aega kirjutas kuna kaotas huvi, aga tegelikult ta suri leukeemiasse. Sel hetkel mul tõmbas eriti kinni, et mida perset, ma suren leukeemiasse raud polt.

tenor (1).gif

Täna siis oligi minu hambaarsti käik mis tekitas erilist hirmu. Vähe sellest, et see kuradi liiklus ajas mind tohutult närvi. Inimesed on ikka nii aeglased ja juhmid, aga mul tuli suurepäraselt külgboks välja. Tulles siis tagasi teema juurde siis ma polnud ammu-ammu enda Pärnu hambaarsti külastanud ning esmalt pidin ma vastuvõtust teed küsima. Hambaarsti toolile istudes küsis kohe ära kas mul on mingi mure. Rääkisin siis kohe ära, et suust kuskil veritseb, aga veidral kombel harjamisel seda ei tule. Ma ei hakanud kohe teda oma leukeemia paranoiaga ehmatama. Hakkas oma õhuga siis suus tuulutama ning mingi hetk küsis kas on mingit valu tunda mille peale ma siis noogutasin. Õhutas seda kohta edasi ja andis mulle teada, et tegu on väikse igemepõletikuga ning paneme rohu peale ja saab asi korda. See oli reaalselt see hetk kui ma tundsin ennast maailma suurima debiilikuna. Ma olin reaalselt juba valmis oma elukindlusest raha välja pressima haigus päevade rahadega ja mis võimalused veel kõik oleks. Mina olengi see kes googeldab, et väike varvas teeb valu ja jõuan järeldusele, et mul on ajukasvaja.

Tänase päeva õpetus on siis selles, et mine külasta arste mitte ära anna endale vale diagnoosi ning ära planeeri oma matuseid 😀 😀

Advertisements

5 kommentaari “[392] Leukeemia hirm

  1. Mul on õldjuhul enamik diagnoose täppi läinud, mis ma endale andnud olen, välja arvatud ajuvähk pool aastat tagasi. 😀 Seda mul siiski vist ei ole, aga olin ka valmis surema pmst. 😀

    Liked by 1 person

  2. 😂😂😂😂😂👌

    ma kuulun sinuga samasse debiilikute gruppi, sest olen omale samuti erinevaid vähi diagnoose pannud 😂
    ônneks olen elus ja pool muredest ongi olnud google 😅

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s