Kõndimine on vaieldamatult üks lihtsamaid spordialasid mida teha. Selleks pole vaja erilist varustust ja seda saab alustada kohe. Tavaliselt võib spordiga kaasneda erinevad vigastused kas siis jalgade põrutamisega või isegi mõne luu murruga, aga kõndides seda ohtu pole. Kõndida võib nii linnas, maal, metsas kui ka kaubanduskeskused. Selleks lihtsalt pole piire.

  1. Vähendab stressi. Ajal mil kõnnid üksi saad sa mõlgutada omi mõtteid. Värskes õhus võib saada sind vaevanud probleemi lahenduse. Hetk mil hakkad kõndima, mõtle korra sind vaevavale probleemile ning isegi kui sa enam sellele otseselt ei mõtle siis sinu alateadvus jätkab seda. Enne veel kui isegi seda mõistad on sinu alateadvus probleemi lahendanud. Enda kogemusest võin öelda, et suuremad töö probleemid lahkan läbi just kõndimise ajal ning lõpuks tööle jõudes saan kohe tegutseda. Ka minu tujud olenevad suuresti sellest kui palju ma olen jalutanud. Mida rohkem ma seda teen seda paremas tujus ma olen.  Päikselise päevaga saab 30 minuti jooksul kätte oma D-vitamiini vajaduse.
  2. Säästab raha. Sobitades kõndimise oma igapäeva eluga on väga lihtne loobuda autost ja ühistranspordist. Sellega hoiad kokku nii kütuse raha kui ka bussipileti. Mind just see motiveeris kõndima. Eelmine aasta oli vaja reisi jaoks raha kokkuhoida ning kütust kulus autole üle saja euro kuus. Sellega ma juba sain iga kuiselt sada eurot reisile investeerida.
  3. Langetab kaalu. Kõndimine põletab rasvu ja kaloreid. Kuigi vahepeal peab vahetama rada. Keha harjub üsna kiirelt sama rajaga ära ning sellisel juhul sinu kaalulangus ei pruugi enam nii efektiivne olla. Soovitatav on vahetada iga kahe-kolme kuu tagant enda rada. Ka minul on see aeg käes kui pean hakkama uut trajektoori välja mõtlema, Ilmselt ma ei punnita kuidagi sama pikka välja vaid pean veel pikema valima. Ülekaal koormab keha kõiki organeid ning põhjustab seetõttu üldist väsimust, loidust ja energiapuudust. Kaalukaotus võib esile kutsuda tõelise energialaengu!
  4. Parandab und. Liigutamine parandab sinu une kvaliteeti. Ma mäletan siiani neid õhtuid kus voodis nihelesin nii üht kui teist pidi ja mitte kuidagi ei saanud und. Peale seda kui alustasin igapäevase kõndimisega on une saamine tunduvalt paranenud. Mida vähem ma magada saan siis seda raskem on mul voodist üles tõusta ja seda halvem olen ma pärast teiste vastu. Mida magusam uni, seda värskem sa hommikul oled. Sellega lisaks paraneb ka mälu, keskendumisvõime ja meeleolu.
  5. Parandab enesedisipliini. Kui te arvate, et igahommikune kella kuuene ärkamine on kerge siis te kindlasti eksite. Pea iga hommik ma võitlen sellega, et voodist ennast lahti rebida. Mõni hommik läheb see kergemalt, mõnikord mässan kümme minutit. Olen siiski suutnud endast välja rebida igasugused vabandused miks ma peaks ikkagi autoga tööle minema. Eelmine aasta oli nendeks vabandusteks liiga kõva tuul või külm ilm, lumi, vihm ja mis kõik muu. Sel aastal olen võtnud vastu otsuse, et tulgu vihma, rahet või lund siis minu jalad ikka tööle kõnnivad.

Lõpetuseks mainiks veel ära, et tasub proovida ka kepikõndi mis lisab aktiivselt juurde käte tegevuse. Eriti soovitatakse neid inimestele kellel on suurem ülekaal. Valige mõnus tempo, pange vastavalt ilmale ennast riidesse ja nautige oma keha liikumist.

Treenige kõndides oma tervise heaks!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s