Olen siin elu jooksul juba pikalt tegelenud sellise halva harjumusega nagu suitsetamine. Nüüd on taaskord kätte jõudnud see aeg kui üritan selle maha jätta. Peamine põhjus pole selles, et mu tervisele see kahju teeks, pigem see rõve suitsuhais mis koguaeg riietel on. Jopet selga ajades olen viimastel kuudel pidevalt tundnud seda rõvedat pompsu haisu. Üritad küll näha välja viisakas inimene, aga möödudes on täielik pompsukas juures. Teine kaasnev hüve on siis tervise hoidmine.

addams family smoking GIF-source.gif

See postitus oleks pidanud olema aasta alguses kui kõigil on #NewYearNewMe pask igal pool. Ilmselt see ei ole kerge samm, et jätta peale 12 aastat maha suitsetamine. Ilmselt enamus mu sõbrad naeravad nende ridade peale kuna olen ennegi seda üritanud, aga edutult. Nüüd, kui mul on seitsmes päev käsil, tunnen ma ennast enesekindlamalt kui eelmistel kordadel. See pole olnud lihtne. See on üks suur võitlus iseendaga. Tavaliselt olles see kes koguaeg naerab ja tõsiselt läheb närvi kord aastas siis ilma suitsuta on asi hooopis hullem. Piisab sellest kui keegi hakkab mulle natukene segast juttu ajama siis olen ma insta närvis. Veel hullem kui keegi vastu vaidleb. Ma küll ei tõsta häält, aga mu jutust on kohe mõista, et olen närvis. Hääle tõstmist ma otseselt ei mäletagi, ilmselt jääb see sinna aega kui kelneri tööd tegin.

Kõik sai alguse eelmine esmaspäeval kui tööl suitsunurgas vingusin, et koguaeg tunnen riietel suitsuhaisu. Õhtul läksin Mari lapse sünnipäevale ning märkasin, et pakis on kaks suitsu. Ühe tegin Triinuga ennem sünnipäeva ja teise peale sünnipäeva. Koju sõites mõtlesin, et ma ei lähe uut pakki ostma. Ma jätan nüüd selle jama maha. Aitab sellest raha raiskamisest. Nõnda ma siis ilma suitsuta koju läksin. Sel hetkel polnud midagi hullu. Hommikul tööle kõndides oli kõige hullem ikka see koht kus ma tavaliselt pläru ette panin. Nii veider oli kõndida sealt mööda, ilma et ma oleksin suitsu ette pannud, nagu mul oleks midagi näpuvahelt puudu. Siiani on see kõige raskem koht, kuna alati tuleb suits meelde. Järgmine raske koht ootas mind Circkle K juures, kuna sealt ma alati suitsu ostan. Seal on ka müüja kes alati mind nähes juba mu margi letile lööb ja pangakaardi tehingut ootab.

funny or die i think hes been smoking too much broccoli GIF by DRAM-source.gif

Tööl olles ma vist koguaeg mõtlesingi suitsu tegemisest. Üritades leida siis kõrvalisi tegevusi nagu koolitusmaterjali koostamine. Kolmapäeval on esimest korda mul au anda haiglas koolitus ning ma tõesti ei tea kuidas see minna võib. Loodan, et häbisse ei jää :D. Muidu tööl olles ma üritasin inimesi võimalikult palju vältida, kartes et võin neile midagi halvasti öelda. Vihapurskeid mu peas oli õnneks rohkem kui välja näitasin. Üldjuhul üritan ikka väga, väga rahulikuks jääda. Veidike on hirm ka koolituse osas, sest kunagi ei või teada mida lolli keegi küsib. Üritan küll teha koolitust kus lolle küsimusi pole, aga iial ei või teada.

Hetkel on siis mul taastunud vere hapnikusisaldus millega läks kõigest kaksteist tundi peale viimast suitsu. Neljakümne kaheksa tunniga on mul taastunud lõhna- ja maitsemeeled. Nüüd kolmanda päeva möödumisel on mu kehast kadunud nikotiin. Sel päeval olid minu võõrutusnähud haripunktis mille tunnuseks olid närvilisus, uimasus ja keskendusmisraskused. Hetkel on periood kus minu võõrutusnähud hakkavad taanduma ja järgi on jäänud ainult sööstud sigareti järgi mis peaks kestma kolm minutit.

mothers day smoking GIF-source.gif

Muidu tundub hetkel kõik täiesti teostatav, aga suurim hirm on ikka pidudel endal pläru ette panna. Muidugi oleks ka see juba areng kui ainult peol seda tarbin, aga seekord on ikka soov täiesti suitsuvabaks saada. Uskuge mind, kui mina juba suudan suitsvabaks saada siis suudab seda igaüks 😉 Lisaks saad teada kui suur on sinu enesedisipliin.

 

 

 

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s