Oled kunagi ammu mõelnud, et koera omada oleks isegi täitsa äge. Saaksin hommikuti väikse tervendava tiiru teha, ilma nautida ja niisama liikuda. Siiski mõte sellest, et ma kusagil tänaval perse uppis neid junne kinni püüan ajas selle isu ära. Kohati on mul tunne, et mõned ajuinvaliidid pole oma koera võtmist päris läbi mõelnud.

Mulle meeldib tööle jalgsi minna. See on tervislik. See on aeg mil saan oma mõtteid mõlgutada. See vähendab stressi. See aitab kaalul püsida stabiilselt. See on mõnus.

Kõndides kergliiklusteel pean ma arvestama, et tee on kaheks jagatud. Jalakäijad ja ratastel liikumisvahendid. Veel eile hommikul pidin ma piinlikult astuma poole jalaga üle valge joone kus olid need teised masinad. Töölt koju tulles avastasin, et päevase vihmaga on ära sulanud jalakäijate tee. Ma olin õnnelik, seni kuni avastasin mis seal toimub. Junn junni otsas kinni. Täiesti pasameri või pigem sita ookean. Ma ei draamatse just tihti, aga selline asi ajas ikka vihale küll. Vähe sellest, et ma niigi võitlen enda väiksel teel mingite ojadega mis üle tee voolavad, aga veel need junnid mis üksteiste otsas kinni on. See pole mitte kuidagi normaalne.

Kas sulle, koeraomanik, meeldiks kui ma igahommik oma koera sinu ukse ees situtaks? Kuna mul koera ei ole siis viskan enda kassi sitta, meeldiks selline asi? Kindlasti mitte, aga miks sa arvad, et mina tahan sinu koera sita vahel hüpata ja leida seda junni vaba ala? Mina ju ei loobi enda kassi sitta aknast välja. Ilmselt oleks minu elukoha facebooki grupis kohe teema sellekohta. Õnneks ka minu majade juures sellist probleemi ei esine. Ei teagi kas asi selles, et liiga vähe rahvast või on nad piisavalt intelligentsed oma koera  järgi koristama.

Kunagi kui ma veel kusagil 15 aastat noorem olin siis meil oli ka koer. Pidin ka mina temaga vahest väikest tiiru ümber kvartali tegema. Siiski, ükskõik kui oksele mind see sita korjamine sinna kilekoti sisse ka ei ajanud, ma tegin selle ära. Ka talvel. Kes see jobu arvab, et kui koer lume sisse situb siis see ei paista välja. See hetk tõesti ei paista, aga siiani on meil lumi iga aasta ära sulanud. Eriti veel kõnniteel. Kui käid koeraga kusagil metsavahel siis jumala eest, las väätab. Linnas võiks ikka kõnniteelt selle pasa ära koristada.

Siinkohal peaks tegema ka ettepaneku linnavalitsusele, et ehk oleks vaja paigaldada ka rohkem prügikaste kus on need koera pasa jaoks mõeldud kilekotid olemas. Teisel juhul võiks nad varasel sulailmal natuke suurendada koristajate brigaadi, et ka junnid saaksid eemaldatud. Kuigi ma ei näe põhjust miks ajukääbikute tõttu peaks mina oma maksuraha sinna raiskama, et normaalsel teel kõndida. Pigem ikka koristagu igaüks oma koera paska ise. Vastasel juhul hakkan ka mina iga hommik oma kassi sitta sinna teele puistama. Ma võin garanteerida, et nii mõnegi koera junn jääb tema junni mõõtmetele alla. Olen siiski terve eilse päeva ja täna hommiku neid passinud kuna sisse astuda poleks meeldiv.

Kujuta ette, et sa astud ühe junni sisse ja leiad siis selle väetikese hange mis veel alles on. Hakkas sinna oma jalatsit puhastama kui juba oled tähelepanematusest astunud teise jalaga ka junni sisse. Siis sa juba libised selle libeda sita pärast külili ja nii ongi sinu jope koos ning nägu. Lõpuks tuleb kiirabi ja politsei ning politsei küsib miks te siin avalikus kohas oksendate. Koristage ära, ega me ei saa teiste ausate maksumaksjate raha eest tellida siin ropsi koristust.

Mõelge veel nende vaeste ratturite peale kes sõidavad oma rattaga selle pasa seest läbi. Paljudel ratastel pole poritiivu. Üsna suur võimalus on, et see sitt lõppeb neil siis näos või seljapeal kui nad kiire hooga sealt läbi sõidavad. Sulle, kes sa oma koera sita jätad teele vedelema, meeldiks kui keegi selle näkku viskaks või selja peale? Ega vist mitte.

Kuna ma ikka suhteliselt pinges selle asja pärast siis kas keegi oskab ehk oma kogemusi jagada? Või olengi ma ainus kes sellepeale närvi läheb? 😀

3 kommentaari “[344] Kallid koeraomanikud

 1. Jumal tänatud et ma maal elan 😀 Siin on koeri vähe, rohkelt loodust ja koer teeb oma hädad ka kõik oma maa peale ära (meil suured põllud) Küll aga on ka siin koolitee ääres palju koerte väljaheiteid suvel ja tihti mõtlen, kuidas nad muruniidukiga seda kõike pärast niitma peavad 😀

  Meeldib

 2. Olen ise kahe koera omanik ja kottide rull on absoluutselt kõikides taskutes ja käekottides, mida kasutan.
  Mind ajavad ka TOHUTULT närvi need omanikud, kes esiteks ei korista ja teiseks lasevad oma koeral(koertel) lahtiselt liikuda. Reaalselt, kõrval kortermaja koerad käivadki meie ukse ees häda tegemas. Osad jalutavadki oma lemmikuid nii, et astuvad uksest välja ja üle tee murule.
  Tuttavad ütlevad küll juba, et mida ma koristan kui kõrvale jääb veel 10 junni, aga mis teha, ise ei taha sisse astuda ja seepärast koristangi.
  PS! Elan maakohas 🙂

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s