Kunagi sügisel üritasin Valmierasse minnes teha tema linnusest pilti, aga hiljem selgus, et see oli põhimõtteliselt mingi suvakas müürijupp. Seekord siis trippisime koos Annikaga sinna ning minu peamine eesmärk oli see kuradima linnus ära näha. Miks varjad ennast kui oled vaatamisväärsus? See kõlas küll nüüd kui akuutravil olev isik.

Alustasime siis ikka oma reisi Pärnust ning soov oli minna läbi Kilingi-Nõmme kuna sealt saab kiiremini. Panin siis TomTomi sihtkoha peale, aga see näitas läbi Ikla. Noo pole hullu, sõidame siiski edasi ja gps muudab ka marsruudi ära. Jumala eest pole ju mõtet vaadata mis tee peale see meid suunab. Lõpuks me olime Eersti kõige väiksemas linnas nimega Mõisaküla. Tõesti ei saa vastu vaielda, et tegu on väikse linnaga, aga selle läbisime kähku ja juba hakkas vaikselt Läti piit paistma. See Läti polnud mingi hea asi mis paistis. Nii kui piirst üle saime oli kohe meil kruusatee vastas ja mõnusad 8 kilommetrit sõitsime vist 40km/h. Üleüldse on teed nii ebameeldivad, et lõpuks hakkab loksumisest süda läikima.

Valmiera peamiseks eesmärgiks oli seal Depo kus Annika pidi ostma vannitoa vaiba ning minulgi oli ükspäev lambil mingi veider pirn läbi kärsanud. Seega mõlemal oli väga suur ostlemine vaja teha 😀 Ilmselt jäi mulle veel üks küünal pihku mida ma olin eelneval korral nillinud, aga siiski poodi jätnud. Kuna ka aastavahetus tulekul ja fotograafias kuluvad säraküünlad ära siis võtsin ka neid kaks karpi. Mulle on jäänud mulje nagu neid müüdaks ainult detsembris.

Suur ostlemine tehtud siis oli kõht kuidagi tühjaks saanud ning hirmus nälg rünnanud. Minul oli tekkinud mingi veider pitsa isu ja siis saigi googli otsingusse sisse löödud “Pizza in Valmiera” ning juba 700 meetrit eemal oli üks üdini hea pitsa koht. Teenindaja sai vist koe aru, et pole kohalikud ning ulatas meile inglise keelsed menüüd. Lõpuks pitsad kätte saades maitsesid need ikka imemaitsvalt. Muidugi võtsime me just suured pitsad mis eeldasidki ühte väikest jalutust linnuses.

26133085_10211290256037759_1537191135_o.jpg

See kurikuulus Valmiera linnus mille nägemist olen ma oodanud juba mitmeid kuid. Nüüd siis lõpuks avanes mulle imeline vaade nendele kahele müürile mis on säilinud sellest linnusest. Oleks ma vaid teadnud, et ainult kaks müüri on alles siis poleks ma isegi vaevunud selle otsimisega. Lõpuks siiski nähtud ja edaspidi tean mida teistele rääkida sellest linnusest. Siin on siis ka mõningad pildid mis seal sain tehtud:

DSC_2728DSC_2738DSC_2739DSC_2787DSC_2790

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s