9789985341421.jpg

Viies osa milleniumi triloogias on taaskord üks põnev seiklus Salanderi ja Blomkvisti ebaharilikust koostööst mis on täis põnevaid nüansse. Võrreldes eelmisega on Lagercrants suutnud raamatu põnevamaks teha. Vähemalt mulle tundus nõnda. Muidugi ei ole see jätkuvalt kirjutatud nagu Larsson kunagi, aga ei saagi nõuda teiselt inimeselt samasugust stiili.

Raamatu ostsin kusagil kaks päeva peale ilmumist ning juba poes märkasin kui õhuke see ikka on. Samalõhtul lugema hakates nägin kurja vaeva, et ennast tagasi hoida. Oht oli see ühe õhtuga läbi lugeda. Minu kahjuks see jäi mul ajanappuse tõttu lauale kusagil kuuks ajaks seisma. Üks õhtu istusin teleka ees suure igavusega, et midagi pole vaadata. Siis haarasin aga laualt raamatu ja kell oli kaks öösel kui mõtlesin, et nüüd pean ma magama minema. Polnud hullu, hommikul viskasin raamatu kotti ja tööl lugesin edasi. Kokku läks siis kuskil kolm päeva kui raamat sai läbi. Mida lõpu poole jõudsin seda raskem oli lugemist peatada, kuna tüüp ikka oskab põnevalt kirjutada.

Ei tahaks küll nüüd nii väga siin sisu reeta, aga võin öelda, et mitu tegevust jookseb paralleelselt mis lõpuks omavahel kokku saavad. Üks on igivana Lisbethi lapsepõlvest ja teine on tänapäevane mõrva juhtum.

Võrdluseks tuues Lars Kepleri ühe raamatu mida kunagi lugesin võin garanteerida, et verist lugu siin oodata pole. Ei ole ühtegi tükeldatud inimest ega muid sääraseid jõledusi. Pigem on siin mõnus tempokas lugu. Ilmselt ei jää ka see viimaseks raamatuks kuna lõpus oli vihje mingist salapärasest naisest kes tahab vist Lisbethile kättemasta. Nagu öeldakse siis oma silm on kuningas ning kindlalt soovitan seda lugeda kes on eelnevalt nende raamatutega kursis. Miks mitte ka võhikutele kuna üsna palju on eelnevate raamatute sisu meelde tuletatud, seega segaseks ei tohiks midagi jääda.

Võin veel siia lisada, et neljanda raamatu ainetel kavatsetakse teha uus Hollywoodi film mis kindlasti üsna põnev tundub. Muidugi ei saa minu silmis keegi vastu Rootsi omadele kus Lisbethi mängis Noomi Rapace, kes on üks mu lemmik näitlejatest.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s