Ärge muretsega, olen elus ning üritan taaskord seda blogi kirjutada. Vahepeal pole midagi kajastamist juhtunud (tegelikult pole suutnud ennast kirjutama panna). Nüüd siis sai üks põnev õhtupoolik veedetud mõnusa seltskonnaga ning läbisime eduka viie kilomeetrise orienteerumise.

Ega ei saa elada põnevat elu kodus nelja seina vahel. Peab ikka endas selle viitsimise leidma ning veidi aega õues ringi liikudes. Eriti hea on veel, kui leiad hea kompanii kellega seltsis igav ei hakka. Nõnda õnnestus teisipäeva õhtul mul veeta head kaks tundi Pärnu kesklinnas ringi joostes. Ütleme nii, et seda ei häirinud isegi külm ilm ega vahelduva eduga tuiskav lumi.

Nõnda me saimegi Pärnu kolledži juures kokku kus hakkas registreerimine ning sealt edasi jooksime kohe esimese punkti juurde kus pidime seitse mutrit üksteiste peale saama. Mutsrid ise olid kandiku peal ning mul oli au seda kandikut hoida kus Merka hakkas pulga abil neid üksteiste peale laduma. Näppe ei tohtinud nende tõstmisel kasutada ja kolmandal korral õnnetus meil see ära teha. Edasi anti kohe jutnöör minna Vallikasse. Seal ootas meid järgmine tudeng oma tõrviku ja ülesandega. Uueks ülesandeks sai pudel viskamine püstisesse asendisse. Selle tegemise au sai endale Katti kes küll püüdlikult proovis, aga ei õnnestunud. Ilmselt oli see siiski pudeli viga mis oli läbi pekstud eelnevate viskamiste tõttu.

Sealt edasi saime oma kaardile uue täpi mis näitas munamäe poole, aga Merka hakkas kahtlema minu kaardilugemises ning tekkis vaidlus kas me ikka peame munamäele minema. Mõnda aega sai seal kraaksutud üksteiste peale ning saime ikkagi aru, et munamägi meid ootab. Sealne ülesanne oli siis endale helkuri kinnitamine. Ma pole nüüd päris kindel kas selle helkuri võis kaasa võtta, aga meie jooksime koos nendega minema. Sihtkohaks sai seekord Ammende villa vastas olev park. Seal oli selle tudengi tõrvikust ka reaalne kasu, kuna ilma valgustuseta pargis oli üsna raske teda leida. Mina isiklikult poleks julgenud seal üksi passida. Kõiksugu reiperid sinu ümber. Ülesandeks saime lõngaga moodustada nelinurga ning siis kihutasime edasirannaparki.

Esimene loogika ülesanne mille lahendasime umbes kümne sekundiga. Meie ees oli kuus purki millest esimesed kolm olid ilma veeta ja teised kolm veega. Võisime ainult ühte purki liigutada ja tulemuseks pidi olema üle ühe täidetud purgid. Kohe sai haaratud eelviimane purk mille valasin teise purki tühjaks ning asetasin selle tühjana oma kohapeale tagasi. Nõnda saigi see lahendatud ning jooksime edasi järgmisesse punkti mis asus Sunseti taga lastepargi. Sealne üleanne oli seekord siis aliase mängu moodi sõnaseletus. Esmalt läks Merka kes seletas mingit sõna mida ma enam ei mäleta. Katti pidi siis seletama pipratera, aga esimene liigutusena üritas ta selgeks teha, et see on juba pisike. Selleks tegi ta silma juures käega keerutusi mis mulle meenutas koheselt pikksilma, aga siiski oli õige pipratera.

Joostes edasi naisteranna punkti poole sai meie üheks peamiseks eesmärgiks ette jõudmine ühest tädikesest. Selleks me siis jooksime Kuursaali vastav olevalt rannajalgpalli staadionist üle. Meil kõigil olid tossud liiva täis, aga me saime temast ette. Ülesandeks oli läbi koti tunnetada mis asjad seal olid. Ma isegi ei mäleta mis seal oli, aga taaskord oli asi tehtud vaid poole minutiga ning jooks Tervise taga olevasse parki sai hoo sisse. Sealne üleanne andis märku, et lähenemas on lõpp ning esimene arvutuse üleanne jõudis kohale. Kuna ma matemaatikas just kõige tugevam pole siis lasin teistel oma sära näidata. Lõpuks meil ikkagi läks midagi lappama ning õiget vastust me ei saanud, aga kuna poindile saime pihta siis võisime edasi minna.

Edasine minek polnud pikk ning kiirelt tuli teha pulkadest neli täisnurkset kolnurka ning nende tegu läks samuti kiirelt ja edasi me suundusime viimasesse punkti. Nüüd oli küll esimene kord vaja ajusi kasutada. Karbis oli kuus palli millest pidi kahe kaalumisega välja selgitama selle ühe mis kaalub teistest rohkem. Minu esmane pakutud valik osutus valeks ning väikse juhendamisega saadud edasine areng väljus minu mõistuse piiridest, aga me saime hakkama ning jooksime edasi kolledžisse. Seal ootas meil soe glögi ja rõõmsad registraatorid kes meie aja kirja panid.

24173933_10211081122969563_389240370334945308_o.jpg

Advertisements

Üks kommentaar “[314] Ööorienteerumine

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s