Kes kui palju meediaga kursis on siis mõned päevad tagasi juhtus õnnetus Pärnu lähistel ühes uuselamu rajoonis. Tegu oligi siis kohaga kus elan mina. Õnnetus nõnda suur, et 13 perekonda jäid ilma elukohata. Seda loodetavasti küll hetkel ning peagi saavad uuesti tagasi oma kodudesse. Eeldatavalt alles kuskil aastakse pärast.

Muidu täiesti rahulikult esmaspäeval oli mul padrega kokkulepitud, et toome minu söögilaua nende juurest ära kuna soovin enda vana teha arvuti lauaks. Piltide töötlemiseks on mul väike arvuti soolas mis peaks olema siis võimsam kui läppar ning eks ole ikkagi lauaarvutist see piltidega tegelemine ka tunduvalt mugavam. Ma selline vanakooli mees kohati. Saime siis selle suure täispuidust laua mul tuppa tassitud ning isa koju sõidutades nägin, et üks naabermaja nagu tossaks. Ei tahtnud nagu nii kohutavalt siis kohe mõelda tuli teise mõttena pähe, et maja pestakse survepesuriga. Noh talv tulekul ja ennem seda ikka maja läikima lüüa.

Kahjuks oli ikkagi tegu tulekahjuga. Nõnda see leek seal juba oli nii umbes poole meetrine, kui meie mööda sõitsime ja noo toss oli ka juba päris võimsaks mõne sekundiga jooksnud. Veel oli näha mingit mehikest kes seal närviliselt ringi tiirutas. Linna sisendes tulid juba tuletõrjujad vastu siis hilisemate uudiste järgi oli keegi juba neli minutit tagasi helistanud.

7166287t1h3715.jpg

Isast üritasin võimalikult kiirelt lahti saada kuna pidin ka mina oma uudishimu natukene rahuldama, sest meil ikkagi väike rahulik tänav kus midagi erilist väga ei juhtu. Kuna ma juba eeldasin, et tuletõrjuja auto on tänava alguse kinni pannud siis lähenesin enda kodule ringiga ja maantee ääres olid juba teised huvilised peatunud ning asja uurima jäänud. Eks see toss oli ikka meeletu mis sealt majast väljus ning üle mantee asuv asula oli paksult tossu alla mattunud. Parkides oma auto maja ette ära siis ei julgenud ma põlevale majale just väga lähedela ronida kuna see tundub nagu veits ebaviisakas ja hirm ettejäämisele oli ka.

Mis aga teised kodanikud siis tegid? Võõrad ümberkaudsed tulid ikka autodega ning parkisid kõik parkimiskohad ja tänavaääred täis. Muidu tore, et kohalikele inimestele ka ruumi jätate. Arvestades fakti, et paljud ei pääsenud oma majale ligi kuna tuletõrje autod olid seal ees siis kujutan ette mis frustratsioon neil olla võis kes ei saanud kusagile parkida.

7166257t1h8c6a (1).jpg

Kogukond ise oli ikka väga abivalmis. Facebookis on rajooni grupp loodud ning õhtu jooksul hakati kohe abi pakkuma elukoha leidmisel või siis lastele riiete muretsemiseks. Tunti palju muret kas ja kuidas inimesed ööseks peavarju leiavad, kui palju beebisi vajab esmatarbe vahendeid ning kelle lastele oleks vaja kooli asju. See on selline tunne, et ükskõik mis ka ei juhtuks siis raskel ajal aidatakse üksteist. Sain aru, et oli juba tulekahju ajal naabrid teed jaganud ning muid asju organiseeritud. Natuke kehvasti pani see mind tundma, kuna oleksin ikkagi võinud appi minna näiteks esimese korruse inimeste asju välja tooma. Maanteel nähes oleks võinud koos isaga tagasi pöörata ning appi minna. Samas siiski sisimas ma arvasin, et see on ehk selline väike kahju mis kohe ära kustub.

7166259t1haf21.jpg

Hetkel mil veel maja põles ja ka pärast seda voodis ennem magama jäämist, mõtlesin pikalt mida oleksin mina teinud kui keegi koputab sulle uksele ja ütleb, et maja põleb. Esimese asjana pistaksin ma kassi puuri siis viskaks sinna puuri veel neli pildialbumit ning võtaks oma koolikoti kuhu kiirelt paneks läppari sisse. Eks peamised asjad oleks ikkagi kass ja pildialbumid, sest ülejäänud asjad maksab kindlustus kinni ja on asendatavad. Muidugi oleks kahju igasugusest sentimentaalsest pudi padist, aga reaalselt poleks mul neid vaja.

Ma olen siiski üsna kindel, et järgmiseks sügiseks on maja tõusnud nagu fööniks tuhast ja teeb teistele rajooni majadele silmad ette just oma uue kuuega. Loodan, et kõik majaelanikud on leidnud omale asendus kodud. Siiski õnnetus milles polnud ühtegi vigastatud. Sellise asja kohta ei tohi kunagi öelda õnnelik õnnetus, sest õnnetus ei saa olla õnnelik.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s