Kusagil mai kuus sai alguse minu järjekordne soodiagimärgi tunnus: Ma tahan! Nõnda ma siis hakkasin omale hirmsasti tahtma peegelkaamerat. Ma suisa nii väga tahtsin, et juuni keskel oli mul kaamera välja valitud ning peaaegu hakkasin ostma. Ma tegin isegi postituse sellest, aga siis selgus, et minu kaamera valik polnud just teab mis hea.

Nõnda ma siis võtsin veidi aja maha ning laenasin Evelini lahkel loal tema Nikon D3100 kaamerat. Sellega sain siis meeldivalt pea kolm kuud vist aega veedetud. Samalajal ma ikka jälgisin neid kaameraid edasi ning oli kaamera mis siis mind nii öelda kõnetas. Tegu on siiski üsna kalli ostuga siis ei hakanud ma kiirustama. Katsetasin veel kas mul ikka on silma selle jaoks ning ka viitsimist. Kunagi noorena sai kitarri hullus samamoodi läbi elatud. Kogusin raha, et on vaja, vaja, vaja ja nüüd seisab ilusti magamistoa nurgas.

giphy (3).gif

Veel suve alguses oli minu eelistuseks Canon siis peale Nikoni kasutamist ei saa mulle muud pähe määrida. Olen selle kaamera omale selgeks teinud ning ümber ei viitsi enam õppida. Muidugi on pildistamisele palju kaasa aidanud youtube. Seda siis fotode värvi parandamisel ja ka kaamera funktsioonide tundma õppimiseks.

Nüüd aga siis minu kaamera juurde. Mind kõnetavaks kaameraks osutus Nikon D7500 millel kaasas oli objektiiv 18-140mm. See on siis selle aasta väljalase. Tema eelkäijaks oli D7200 ning uuema nimetus tuleb siis D500 pärast. D7500 on siis 7000 ja 500 seeria hübriid mis peaks olema pool proffikas. Ma nüüd ei ole päris kõrvuti 7500 ja 500 omadusi pannud, aga tean enamvähem, et midagi on 500 parem ja midagi 7500.

nikon-d7500-af-s-18-140mm-vr-kit.jpg

Algselt pildi peal tundus kaamera umbes sama suur, kui D3100, aga lahti pakkides sain väikse üllatuse osaliseks kuna kaamera kere ja objektiiv olid ikka veidi suuremad. Kaamera enda display on väga timm kuigi mulle meeldib ikkagi pilusse vaadata kui pilti teen. Kui mingit iks positsiooni on vaja siis kasutan ka display pildistamise võimalust. Minu eeldus, et olen nikonit ennem kasutanud ja kõik läheb ladusalt uuele üle siis tutkit. Pidin ikka terve manuaali läbi lugema, et aru saada kuidas kaameraga toimetada. See ongi esimene kord elus kui ma nii põhjalikult mingi vidina manuaali olen lugenud.

Ka saab sellega edukalt oma sotsiaalmeediat toita. Kaameraga saad luua püsiva ühendusega läbi bluetoothi või lood nutivahendi ja kaamera vahel wi-fi ühendusega. Selle ülesseadmine käib sekunditega ning mul ei ole veel mingeid muresid sellega tekitanud.

Veel meeldib mulle erinevad efektid mis kaamera ise võimaldab. Eriti pull on see minatuurseks tegemise efekt. Esimese pildi tegin oma kodu aknast ning kõik inimesed kes pildile jäid oli nii imelikult tillukesed. Veel üks hea asi mis kaameraga kaasa tuli on time-lapsi võimalus. Ma veel päris täpselt pole aru saanud kuidas see toimib, aga neid tahaks küll teha. Antud kaameraga on see kaasas olev manuaal nagu teva kingitus.

Igatahes ma olen selle kaameraga nii rahul kui olla saab.Ei oskaks vist hetkel muud kaamerat soovidagi. Kui veel need viimased asjad käppa saan siis siit ongi üks staarfotograaf sündinud (see oli nüüd nali). Pigem jään wannabe-ks :D. Lisan oma uue kaameraga jäädvustatuid hetki:

DSC_0534.jpg

DSC_0522.jpg

DSC_0315-2.jpg

DSC_0330.jpg

DSC_0105.jpg

DSC_0485.jpg

DSC_0594.jpg

Üks kommentaar “[299] Sain oma peegelkaamera

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s