Kogu Pärnu on vist kursis infoga, et igal juuli esimesel nädalavahetusel on laupäeval keskpäevast keskööni üks muhe kaluriküla pidu. Puudu pole laat ega ka esinemised lauljate ning tantjate poolt.

Mind kutsub sellele üritusele juba üks eriline nostalgia laks kuna olen siin minagi oma lapsepõlve päevad veetnud selles kalurikülas. Küll mitte enda soovi pärast vaid pigem vanemad viisid oma räbalad suveks eest. Ju ka neil oli vaja seda rahu ja vaikust, et oma narko pidusi teha. See oli nüüd musthuumor, kui keegi juhuslikult aru ei saanud.

402120_2680638140765_351288064_n.jpg
Ma see kõige lühem hälvik 😀

Pildile lisaks info, et pidime kõik tobedaid nägusi tegema ja ilmselgelt võtsin ainult mina asja südamega. Fun fact veel lisaks, et kui siin olin kõige lühem siis nüüd on pildil olev kõige pikem õde mulle kuskil õlani 😀

Kui keegi veel aru ei saanud siis minu grämps elas seal. Tavaliselt ikka kõik lasteaia ja koolikaaslased rääkisid kuidas nende vanavanematel maal on igasugused loomad, aga mu omal olid vaid põllud. Mind see siiski väga ei morjendanud kuna sain oma porgandit lõpmatult palju närida. Igal aastal läks see vagu aina pikemaks, aga tolku sellest polnud, sest Kristjani isu aina suurenes. Eks ta ju ise ka kasvas iga aastaga suuremaks. Lõpuks sain ma oma isikliku vao mis rajati special for me põõsaste vahele. Koos vanaemaga ma neid sinna külvasin ja kui traumeeritud olin ma sellest harvendamise asjast. Miks me nagu nii palju neid välja peame tõmbama?????? Selleks, et ikka suured porgandid tuleks 🙂

Tagasi siis peo juurde. Üritus oli meil väga perekondlik ehk siis mina, ema, tädi, vanaema ja tädi lapselaps. Arutusele tuli kuidas ja kes siis selle perepileti peaks saama, kui peaks juhuslikult nõnda saama. Kirjas oli, et kaks täiskasvanut ja siis nende alaealised lapsed. Korraks oli väike mõte teha pulli ja öelda, et üks pere on mu ema ja tädi ning siis nende alaealine laps. Moodsad ajad ja ei tasu unustada, et samal ajal Tallinnas oli Baltic Pride täies hoos. Lõpuks saime kohapeal siiski perepileti mina, ema ja siis laps. Kuidagi tekkis veel mingi segane olukord, et grämpsile pandi lihtsalt nöör ümber käe ja tasuta ta sisse saigi.

19875796_10210031089559384_267980748_o.jpg

Laada osas olin kuidagi veidi pettunud, sest ootasin ikkagi rohkem kauplejaid ning huvitavaid tooteid. Pean siiski tunnistama, et päris tühjade kätega ma ei jäänud. Mul vist üldse selline komme, et esimese ringiga ma lihtsalt tutvun mis seal müügil on. Pärast ma veidi seedin seda mis seal oli ja lähen tagasi kohtadesse mis tekitasid minus veidi huvi. Minu peamise huvi äratas smuutid kamaga mida ma alguses korra vaatasin. Tol hetkel ma olin isegi valmis ostma, aga siis tegi mingi häiriv tädi seal sisseoste ning otsustasin edasi liikuda. Tagasi minnes sain müüjaga kuidagi hea kontakti luua kes väga detailselt suutis mulle toote lahti seletada. Tõesti mul tekkis selle toote vastu nii suur huvi, et otsin kohe kolm erineva maitsega pakki.

19859384_10210030892394455_447190978_o.jpg

Ilmselgelt minu teine suur soov oli kusagilt leida seda normaalset mett. Ma ei julge just igaühe käest seda osta ning mingist toidupoest ei kavatse ma seda never osta. Õnneks oli kusagilt Võrumaalt mingi mees ennast kohale vedinud kellelt siis ühe tünni otsin. Leti juures ma siis kohe ütlesin, et sooviks seda potsikut mille peale siis mu ema kõva häälega küsis: “Kas sa hinda ka ennem siin vaatad? Koguaeg siin kohe võtad!” Isegi see mees kohkus veidike ning vaikselt ütles, et kümnekas maksab 😀 Ma olen on mee järgi juba nii meeleheitlik, et see hind pole ka oluline. Peaasi, et ma ükskord selle juba saaksin.

19830333_10210031089519383_2115983776_o.jpg

Tädi ja ema otsid endale talu leiba mis maitses väga hästi. Lisaks ostis tädi veel endale grillitud kana ja kuidagi suutis ta ka vanaema ära moosida, et see omale ka ostaks. Muidugi vanaema kanaga oli salakaval plaan see kõik ühiselt ära süüa, sest pileti eest ta ei maksnud 😀 Me oleme üldjuhul väga normaalne perekond. Tädil, aga kuidagi ei vedanud selle kanaga, kuna esmalt ostma minnes oli veel kolm kana järgi, aga mingi naine tema ees ostis kõik need ära. Uuris siis millal uuesti saab ja lubati pooletunni pärast. Vahepeal siis asjatas ringi ja hakkasime juba kodu poole sättima, kui selgus et kuskil kümme minutit läheb ikkagi veel. Siis ta tõigi lapselapse me juurde ja ise tõttas tagasi, aga seal selgus, et ikkagi läheb veel aega. Lõpuks siiski sai oma kanad kätte ja andis märku, et võiksime auto poole liikuda.

19885699_10210031089479382_303277163_o.jpg

Ilmselt hakkasime ees minema kuna grämps vana ja aeglane. Vahepeal, kananaine tädi, jõudis ka järgi. Kuna vanaema tegi oma puhke pause siis käskis meil edasi liikuda, aga tädi kategooriliselt keeldus kuna teab mis tunnus lause meie poolsel perel on: “Aeglased jäävad maha.” See on muideks ka päriselt nii. Kunagi oli teise vanaema sünkar ja õel läks veidi kauem ning siis vanemad ja teine õde otsustasid lihtsalt minema hakata. Meil oli siis veits hämming, et jäetigi maha ning läksime siis minu autoga järgi. Aeglased jäetakse maha.

Tulles siis kamasmuuti segu juurde tagasi saame taaskord kindla fakti, et Kristjan on debiilik. Ilmselt kui mõistust jagati siis ma kuskil mätta otsas oma suitsu kimusin. Kuna pakil on kirjas, et 200 ml tuleb lisada 1-2 ts pulbrit siis otsustasin veega ennem ära mööta kui palju vedelikku sinna siis mahub. Kallasin vee klaasi siis mõõdikusse ning uuesti klaasi tagasi. Nüüd hakkasin ma oma pulbrit siis VEELE lisama. Just ennem kui segamiseks läks pidin ma ennast ära tapma. Mitte et ma selle joogi jaoks special hapupiima ostsin, sest seda tuleb teha piimatootega. Seega esimene segu lendas wc potist alla.

19850923_10210030891994445_1541719464_o.jpg

Advertisements

3 kommentaari “[272] Meie küla pidu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s