Vahest harva saabub see päev, kui härra Kristjan külastab ka midagi kultuursemat kui lihtsalt mingi tavalist puhvetit. Seekord võivad kindlasti kultuuri inimesed siin kiunuda, et mis see plagan ikka nii kultuurset on. Ega ta ei olegi, aga see tükk on siiski üks aluseid eesti teatris.

Vanemad inimesed suudavad kindlasti öelda, et see on juba sada korda läbi leierdatud etendus ja ega enam paremaks minna ei saa. Paremaks saab see alati minna kuna iga põlvkond leiab, et nende generatsiooni näitljad on humoorikamad kui vanemad. Minugi arvamus kipub minema sinna kasti, et uued näitlejad lisavad vürtsi. Ei taha nüüd siin väita, et olen hirmus suur teatri külastaja, aga vot see oli tükk mis mulle meeldis ja mida ma soovitan.

Pole siin mõtet mul hakata lahti seletama mis seal toimub, sest see on juba kõigile põhikoolist selge. Pigem sooviksin siin tuua välja fakti, et kui Ago Anderson on asjaga seotud siis seda ei saa mitte kuidagi tõsiselt võtta. Nalja saab juba esimestel minutitel, kui kõik väitlejad ühiselt läbi tantsivad ning millegipärast mehed naistena mõjub väga naljakalt. Eriti veel see kuidas pontsakas keskealine üritab noore neiuna oma seksapiili välja hõõrutada.

ago_large.jpg
Meie Maieke

Isegi Indrek Taalmaa, kelle suur fänn ma just pole, suutis ennast kehastada Annena väga humoorikalt. Kunagi sattusin Taalmaa ja Nutteri mingile stand up comedy taolisele asjale ja seal oli temal üks parim naiste nali: “Kui mina panen autol tööle parema suunatule siis arvake ära kuhu ma sõidan? Otse! Peab olema loominguline.” See oli kuidagi väga tabavalt öeldud. Kuigi see ei kehti ainult naiste kohta.

Lavastuses oli veel hästi välja toodud loomad mida raamatus oli kirjeldatud ridade vahel. Nende mängulisus lisa asjale vürtsi kuna nii pillimehed kui ka tausta tantsijad olid loomadeks kehastatud. Ütleme nii, et need tegid veel omamoodi huumorit taustal. Veidi kentsakas tundus vahepealne Koidula vaim mis seal läbi hõljus ja kusagil lava üleval oli. Muidugi arusaadav, et tegu oli siiski tema lapsekodu hoonega ja ehk ta seal muidu hõljub ka ringi.

lauri_large.jpg

Ühesõnaga (nagu eestlased ikka armastavad öelda ennem pikka juttu) siis lavastus oli viimasepeal ning kindlasti soovitan seda palagani vaadata. Ilmselt mingit diipi sisu pole loota, aga korralik meelelahutus üheks suviseks õhtuks pakub see küll. Lavastus ise kestis kokku kusagil kaks ja pool tundi ning usun, et see raha on väärt seda asja. Vähemalt üks korralik naer on garanteeritud 😉

 

Advertisements

Üks kommentaar “[264] SÄÄRANE MULK ehk Sada vakka tangusoola- Endla suvelavastus

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s