Kes siis ei teaks, et IT on tuleviku amet millega kindlasti on võimalik leiba teenida? Üsna tõusev trend on juba varakult oma mudilased panna huviringi kus tegevus toimub ümber programmeerimise. Ka täiskasvanud saavad tagantjärgi õppida programmeerimist just läbi Tartu Ülikooli kaugõppe. Mina olen seda võimalust kasutanud ja soovitan teilgi, sest kunagi ei või teada kas see äkki ongi just sinu kutsumus.

Kuskil veebruaris edastas töökaaslane mulle meili kus kutsuti nutilabori koolitusele. Ma siis regasin ära, kuna iga koolitus tuleb inimesele kasuks. Ilmselt ma siiski päris täpselt ei süvenenud millega siin tegu on. Lõpuks päev ennem meeldetuletus meili ma lugesin siis täpsemalt üle, et tegu robootikaringi juhendaja koolitusega. Eks ma korraks veidi kohkusin kuna nad ise lootsid, et inimene alustab kohe oma ringi rajamist ning leiab rahastamist asjade ostmiseks.

giphy (34)

Võrdlemisi tore koolitus oli kus sai siis nö ise näpud külge panna. Tõesti need koolitused möödus üli kiirelt ja huvitavalt. Juhendajad siis ise rääkisid ka, et mingis olukorras võivad vanemad inimesed lastelt need robotid käest ära võtta ning ise rohkem hasarti minna. Ka mina tundsin ennast vahepeal nagu väike laps kes on saanud omale uue mänguasja mida timmida oma soovi järgi. Jagati veel tasuta raamatuid ning anti üks part. Selle pardiga oli tore lugu, kuna kõik need said endale pakendis ja juppidena. Aega anti meile 30 sekundit, et väike part kokku panna. Uskumatu oli see, et lõpuks olid igalühel erinevad pardid. Ainult kahel oli samasugused, aga nad istusid ka kõrvuti. Kuuest lego tükist sai siis kuskil 20 erinevat parti kokku panna.

Koos Kikziga ma seal käisin ning tekkis siis mõte teha robootikaring haiglas olevatele lastele. Kindlasti on neil seal palatites igav ning nad sooviksid tegevust. Seega oleks hea, kui kord nädalas saaksid nad vähemalt mingit arendavat tööd teha. Kui ring huvi tekitab siis võivad kusagil mujal linnapeal sellega edasi tegeleda. Tulevikus saaksime uhkelt vaadata kui mõni endine patsient on kuskil kõrge koha saanud ning sisimas teame, et see oli just meie linnuke. Või nagu üks vanemõde mind kutsub- linnupojake 😀

giphy (35).gif

Täna sai tunnistuse kättesaamiseks väisatud Vanalinna Põhikooli robootikaringi kus siis saime tundi jagada koos teise ja kolmanda klassi lastega. Lisaks mainin ära, et teekond oli arvuti klassi üsna keeruline, kuna kooli on oma õigest majast välja kolinud seoses remondiga. Kikziga pidime siis tegema EV3 autoga slaalom sõidu. Ehk paneme auto stardi joone taha ning see peab iseseisvalt tegema slaalomi. Me pidime selle sõidu eelnevalt ära programmeerima arvutis. Alguses läheb lihtsalt, aga siis edasi minnes läks asi aina rohkem lappesse ja lõpuks saigi meil aeg ennem läbi, kui auto finišisse jõudis.

Nüüd me siis peame hakkama uurima kas lastele endale meeldiks sellises üritusest osa võtta ning kas meil on selleks vaja eraldi ruumi või saab seda lasteosakonnas ka teha. Juhatusele tuleb rääkida enda ideest nõnda, et nad oleksid vaimustuses 😀 :D. Kelle on huvitavaid pakkumised siis palun aga need välja öelda 😉

Advertisements

Üks kommentaar “[242] Robootika

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s