Kõik oleme juba aknast näinud kuidas päike taas meie ellu ennast pressib ja see on tõesti hea asi. Suvi trügib ukse paost aina tugevamalt sisse peale kevadet. Inimesed on aktiivselt leidnud aega, et liikuda ning nautida seda imelist kevade algust. Seda aega millal puudel lehed tärkavad ja esimesed lillekesed oma õisi sirutavad.

Üsna proosaliseks läksin, aga tegelikult see asi ei ole üldse nii kena. Kevad pressib vaevu ennast sisse, aga talv enda külmade ilmadega passib ikka siin. Nüüd viimased päevad on olnud päikselised, aga ikka on seda jubedat lund siia juurde tulnud. Samas pean ma nüüd tunnistama, et ma ei kavatse ka sellest ilmast siin nii pikalt plärada, tegu on siiski minu blogiga ja minu probleemid on siin esikohal.

giphy (18).gif

Seega olen ma alustanud oma elu tervislikumaks muutmise protsessi. Esimeseks etapiks on liikumine. Ma pean rohkem liikuma, kõndima ja samme täis saama. Mida teha kui oled laisk ja ei viitsi seda teha? Tuleb ennast sundida. Nõnda ma siis otsustasin hakata jalgsi tööl käima. Minu tee kodust tööle on kusagil seitse kilomeetrit ja jalgsi läbin seda tund ja kümme minutit. Alustasin sellega kusagil märtsi alguses ja nüüd on esimene nädal kus viiest päevast olen neli käinud jalgsi. Vahepeal on üks paar jalatseid puruks kõnnitud ning uued muretsetud.

Nüüd siis ongi see põnev koht. Minu uued jalavarjud. Päris masendav on neid sisse kõndida. Alguses ma ikka lükkasin edasi, aga lõpuks ma siis viskasin teised jalanõud seljakotti ja hakkasin marsima. Tööle jõudes oli kõik jumala okk. Koju jõudes ei läinud nii hästi. Kõndisin toas ringi kni märkasin vannitoa põrandal vere jälgi. Ilmselt mõtlesin kohe, et kass on ennast vigastanud vms, aga samas oli ta täiesti terve välimusega. Lõpuks ma siis panin tähele, et jäljed meenutavad kangesti varba taolisi asju. Nõnda olin ma tagasi kõndides oma ühe varba veriseks nühkinud. Vähe sellest, et kand oli jumala katki.

giphy (19).gif

Ma olen siiski tugev inimene ja mingi varba veritsus ja kanna vill ei takista mind järgmine päev tööle kõndimast. Aga ooota, ma ju jätsin oma teised jalavarjud tööle. Sitta kah elan selle valuliku tunnikese üle. Ja ma haige inimene kõndisingi oma katkise varba ja villis kannaga tööle. Ilmselgelt oli kohale jõudes kõik taaskord verine, aga ma õnneks võtsin teised sokid kaasa.

Samas see pole veel kõik. Plaastertasin kõik oma vigastused tööl ära ning otsustasin ikka oma uusi skeite sisse kõndida. Vanad vigastused säilisid valutult edasi, aga uued olid tulid varmalt. Ehk siis sain veel ühe verise varba ja teine kand samuti villis. Nuta või surnuks, aga kas nõnda valus peab see tervislik elu olema??? Tean, et olen ise süüdi, et valed jalanõud jne, aga ikkagi. Õnneks ma pole nõrk ja ma ikka üritan need jalanõud sisse kanda. Täna sain ma õnneks ainult ühe verise varba juurde, aga lootust on ja ma pean vastu.

Siiski olen ma väga positiivselt meelestatud jalgsi tööl käimisest, kuna muidu ma ikka esimesed tunnikesed aelesin oma lauataga ja haigutasin siis nüüd enam seda muret eriti pole. Hommikune jalutus äratab üles ning olen näinud ka kaalu numbrite langust. Siinkohal pean veel tänama söögikohta mis mind mürgitas, kuna söögiisu kui sellist mul jätkuvalt pole. Tean, et ma pean midagi sööma, aga isu kui sellist pole. Tore on endale toitu sisse pressida. Olen mõned päevad mõelnud mida kodus süüa teha, aga alati mul tuleb sooja toidu peale mõeldes ette pilt enda toidust mida seal söögikohas sõin ja siis ongi kõik, rohkem ei taha toidust mõelda.

giphy (20).gif

Kutsun ikkagist üles kõiki inimesi rohkem liigutama ja naudi seda mõnusat kevadet, sest varsti tuleb suvi ja siis ei jõua sa ära kiruda, kui vastikult kuum või külm on. Jäägem eestlaseks ja olge muhedad.

Advertisements

Üks kommentaar “[228] Tervislikult vigaseks

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s