Oppadii-oppadaaa ja juba ongi esimene advent möödas ja igal pool on need toredad jõulu meeleolus poekesed.

Ei tea mis toimub, aga aeg ikka lendab aina kiiremini ja kiiremini. Alles see oli kui kirjutasin siia eelmist postitust ja juba nädal möödas. Eks ma siis püüan ennast parandada ja oma vahepealsetest seiklustest muljetada.

Laupäeva vara-varahommikul oli siis stardipauk Soome poole. Kaua aega tagasi leppisime emaga kokku, et millalgi võiks siis selle IKEA tripi ära teha. Oleme varem IKEAS käinud Norras, aga seal üldjuhul on õe poolt seatud nii väike ajaline piirang, et kunagi omadega kusagile ei jõua. Juba sellega läheb aega, kui seal hakkad seda valuutad eurtsidesse ümber genereerima. Kell neli varahommikul olid siis vanemad uksetaga ja sõit Soome võis alata. Mingil veidral põhjusel ei lasnud Kasper mul väga öösel magada. Küll oli vaja jälle mind rünnata ja siis jälle lutsutada ning lõpuks toodi üks mänguasi voodisse millega siis pidin teda lõbustama.

Algas siis check-in ning mina ja ema läksime seda tegema. Kuna meil olid soodus voucherid siis kaks piletit oli ema käes ja teised kaks minu käes. Juhul kui kellelgi on huvi siis perekonna tuttav oli lisaks kaasas. Sain oma piletid kätte, aga kuna emal oli ka auto siis tema pidi ennem laeva mingis putkas selle tegema. Jooksime siis autosse tagasi, kuna õues oli totaalne pasa torm lahti. Putka juures ulatas isa enda ja ema ID kaardi ja check-in paberid. Mina ja siis perekonnatuttav ei pidanud mingeid pileteid esitama ja istusime vaikselt autos edasi. Ehk siis pärast kuskil peab neid esitama? Kes seda tead.

Laeva sisenedes oli ikka korralik kuse hais üle terve pubi j klubi ruumide. Üleval kus oli restoran ja kohvik olid istmed kaugelt liiga ebamugavad ja seega valisime omale koha pubis. Mõnusad pehmed istmed. Mina siis üritasin oma raamatut lugeda, kui keegi avastas mu seljataga hakata kasiino masinaga mängima. Koguaeg mingid tilinad ja talinad seal käisid ja minu raamatu lugemine jäi siis katki. Mõnda aega istudes mõtlesin enda ainsa sulli ka masinasse visata ja vaadata mis saab. Viskasin oma ühe eurose sisse ja välja võtsin uhkelt kolm eurot. Olen see kes esimese võiduga kohe välja võtab, kuna tean et seal mingi teema, et teiskorda enam nagunii ei võida.

Helsingisse randudes istusime mõnda aega ummikus ja siis tekkis see hetk, kui said uurida mis seal ümberringi paistab. Olid siis ilusad majad oma klaasist rõdudega. Ühel rõdul istus üks mees ja tegi suitsu. Ega muidu poleks ta tähelepanu äratanud, aga tüüp oli hommikumantli väel ning hõlmad eest lahti ja täiesti ihualasti. Mõistan, et oma kodu jne, aga siiski see on suht avalik koht ja see vaatepilt ei olnud ilus 😀 See oli üks nendest hetkedest millele sulle meeldib lehvitada kui see möödub. Loodad veel sisimas, et see kunagi ei meenu sulle.

Saime liiklus ummikust välja ja liikusime Helsingist edsi Espoo poole. Muidugi oli vägev kohe kiirteele sattuda, aga kahjuks oli vahemaa nii väike et seal sõitsime reaalselt mingi viis minutit. Esimesena oli meie sihiks üks kirbukas kus ma olin kunagi varem käinud ja seal võis tõesti erakordseid asju leida. Eelmine kord sain ma endale kuus margarita klaasi(mida ma siiani pole kasutanud) vaid kolme euriga. Seekord mul erilist õnne ei olnud kuna ema suutis pange panna ja meid ennem kokkulepitud aega välja ajada.

giphy (11).gif

Lõpuks siis liikusime meie kaua oodatud IKEA poole ning sinna jõudes leppisime kokku, et kolm tundi on aega seal aega veeta. Nõndaks siis mina alustasin ikka valesti ning liikusin esimesel korrusel, aga pole hullu, sest üleval otseselt polegi midagi mida tahaks vaadata. Ma olin juba üsna lõppu jõudnud, kui ema helistas, et pean ülesse tulema. Kujutate siis ette olukorda kus sa näed juba kassasi, aga siis pead hakkama vastassuunas rassima, et saada kogu tee tagasi mindud. Jõudsin siis läbi suure häbi sinna teisele korrusele ning kohtusin vanematega. Kas te kujutate ette mille pärast ma sinna minema pidin??? Nad tahtsid teada kuidas esimesele korrusele saada. Nagu türa kui vihaseks ma siis sain. Kas tõesti oli raske seda telefonis küsida?

giphy (12).gif

Kuna mind sinna petekaga juba kohale meelitati siis otsustasin ka tiiru ära teha. Kui aus olla siis ma tõesti ei leidnud sealt midagi erilist. Okei seal on ilus möödel, aga seda mul ju vaja polnud. Seega ma siis sain teise võimaluse alumise korruse uuesti läbi  käija. Kahjuks ma leidsin ikka veel ja veel asju mida endale korvi toppida. Ma lõpuks ei tahnud isegi mõelda mis sitta ma omale kokku kraapisin. Lõpuks oli küll tunne, et mul pole vahet kas mul on seda vaja, aga see on IKEA toode ja ma pean selle endale saama.Lõpuks mul läks suurim rõhk küünaldele ja neid ma ostsin ikka omajagu kokku. Kui ma kokku arvutasin siis oli 280 erinevat teeküünalt. Nendest sada on siis tavalised. Kahjuks mu ema hakkas seekord jälle hullu peksma ja meid kupatas tund varem poest välja kui oli ette nähtud. Seega minu küünla shopping jäi veel poolikuks, kuna tahtsin saada veel ilusat alust kuhu neid panna. Enda parimaks ostuks pean ma siiski oma põtra kelle pärast ma tundisn suurt muret. Samas ka põhjusega, kuna see oli mu kõige kallim ost 😀 😀

Veel oli plaanis minna Itäkeskusesse kus siis pidime Soome prominentidega kokku saama. Muidugi oli plaanis ka süüa, kuna terve päev on ainult paari võiku peal oldud. Ma olen sellest keskusest palju kuulnud, aga ma siiski ei saa aru mis sellest nüüd nii imelist oleks, et minna shoppama. Ta oli ilusti jõulu meeleolus, aga midagi ma nii erilist seal ei kohanud. Ehk on see juba vanaks jäänud, aga kes teab mis teema sellega on.

Tagasiteel saime veel mõnusalt seal kuse haisus passida ligemale kolm tundi. Ei pannud tähele kas laev hakkas hiljem liikuma või me sõitsime tsipa kauem. Igatahes tehti karaokega see asi veel ebameeldivamaks, kui oleks tahtnud. Üks mingi poola või vene perekond üritas veel meie kohti ära scottida, aga õnneks jäime võimule.

Kahju on ikkagi see, et ei ole siiani suutnud ühtki vaatamisväärsust Soomes külastada. Ma olen ametlikult käinud kolm korda. Lõpuks ma peaksin ikkagi mingit toredat kohta külastama. Eks näis kas veebruaris saab see asi parandatud kuna siis vist on mingi uus plaan sinna kohale lennata.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s