Pole küll meeles kas olen kunagi seda maininud, aga mina olen see tore eesti mees kes pole ajateenistust läbinud kuna mul on aastaid kestnud põlve valu. Suht labane põhjus miks kaitseväest ära saada, aga ei tahaks päris invaliidiks ka jääda.

Ma nüüd polegi päris kindel millal see jama pihta hakkas, aga ma oletan et kusagil aastal 2011 võisid need esimesed nähud olla. Ütlen kohe, et pole kunagi eriline spordi mees olnud ja olen isegi kehalise suvetööd teinud. Nii vägevad on minu füüsilised pingutused. Ise kahtlustan, et see võib-olla seotud minu kelneri tööga, kuna kiirel ajal jooksin ikka vahest pinkidele otsa. Lihtsalt nad olid nii ebameeldivatest kohtades, aga tõestada seda on üsna raske.

Eelmise aasta sügisel ma käisin Ida-Tallinna Keskhaiglas arsti jutul ning seal oli olukord ikka kordades veidram kui oleksin isegi suutnud unes näha. Pidin siis mina PÕLVE kontrolliks ennast bokserite väele võtma ning seal erinevaid ringutusi tegema. Arsti küsis ka igasuguseid küsimusi mis väga ei puutunud vist asja, aga kes olen mina, et tema kompetentsi paneks kahtluse alla. Parim aga oli hetk kus ma sain põhimõtteliselt sõimata, et ma jooksmas ei käi. Noo veider oleks seda teha, kui mind ei võetud kaitseväkke kuna härra ei tohi joosta. Loeti siis sõnad peale, et päevas jookse vähemalt kümme kilomeetrit. Ma ei osanud muud teha, kui lihtsalt pikalt saata. Ma ikka üritasin veloga sõita kuna see oli valutum.

giphy (3).gif

Nüüd tagasi Pärnus olles tekkis mul mõte, et võiks ju ometi uuesti proovida seda arsti külastust ja vaatab kas midagi läheb paremkas ka. Eile siis sai külastatud arsti ning ega ta mind ennem väga jutule ei võta kui mul MRT uuring on tehtud. Ega siis polnud pikka juttu, kui küsis mis olukorras valu tekib ja kummal põlvel. Hetk hiljem tõmbas juba kõne MRT kabinetile ning järgmisel päeval oli aeg kirjas. Ma tõesti tahaks sügavalt loota, et seekord saab minu põlve värk ka asjaliku lõpu, sest kolmandat korda ma pole enam nõus sinna masinasse ronima. Olen mina see sipleja tüüp kes ajab kõiki inimesi kinos närvi, kuna pööran ühele küljele ja siis jälle teisele.

MRT uuringut tehes ei tohi sa mitte midagi liigutada, aga mul on ikka vaja varbaid sirutada või siis perse sügeleb. No mida ma siis teen? Mitte kui midagi. Masin ise möirgab ka vägevalt, aga selleks antakse sulle klapid kus siis tuleb raadio popurii. Esimesel korral saingi siis Star FM-i hommikuprogrammi kuulata. Muidu oli kõik tore, aga mingi hetk hakkas siis Allan Roosileht rääkima kuidas saab nõudepesumasinas küpsetada kana. Noo ürita siis veel tõsiseks jääda, kuna naerdes sul keha liigub. Õnneks seda ei pidanud kaua kuulama, kuna raadio vahetus Sky Plusi peale, aga siis seal hakati arutama mingit strippar Marco teemat ja prooviks lasti tema laulu. Noo see oli hetk, kui oleks soovinud oma kõrvad peast välja kraapida, aga taaskord ei võinud ma ennast liigutada. Ehk oleks pidanud see hetk hoopis vajutama hädaabi nuppu mis oleks kogu üritusele punkti pannud.

giphy (2).gif

Ma siiralt loodan, et pole ainus kes selle masinaga on käinud võitluses. Juhul kui sa oled käinud siis anna palun mulle teada kuidas sa ennast seal välja üritad lülitada 😀

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s