Kuna töötan slaavi köögiga toitlustus asutuses siis ilmselgelt on menüüs pelmeenid. Kuna ma olen nende pelmeenidega nõnda ära harjunud siis need poe omad ei kõlba kassi saba alla ka, kui väljaarvata need mini pealinna omad. Nõnda siis tekkis soov ka oma sügavkülma saada neid normaalseid pelmeene.

Mõned nädalad tagasi siis turgatas mulle pähe, et miks mitte neid tööl ise teha? Küsisin siis üle mis mul selleks vaja on ja nõnda ma ostsin poest vajalikud asjad. Muidugi puudus mul täielik arusaam mis see endast ette kujutab. Olen ainult silmanurgast näinud, et need pelmeeni meistrid on alati jahused, aga miks?

Taigna tegemisel kindlat retsepti polnud. Lööd lahti viis muna ja lisad umbes kilo jahu, soola ja 500 grammi vett. Vajadusel, kui tunned siis võid jahu juurde panna. Hakkliha segad läbi vähese vee ja püreestatud sibulaga kuhu võid veel erinevaid maitseained maitsestamiseks lisada. Vahepeal viskad umbes pooleks tunniks taigna külma seisma.

Siis hakkab see põnevam koht ja selgub miks pelkude meistrid alati jahused on. Seega sa hõõrud jahhuga kokku pelmeeni vormi, taignarulli ja laua. Võtad peopesa suuruse tüi taigent ja taaskord segad selle kokku jahuga. Veidi aega rullid siis segad taas kokku jahuga. Jahu, jahu jahu. No shit, et need tüübid koguaeg jahused olid. Jahu siin ja jahu seal. Kui nüüd see taigen kokku segada ja hakkliha ära maitsestada siis see pelmeenide tegemine läks juba ludinal.

Vägev oli see, kui oma vene sõbrale pildi saatsin, kuidas mina oma väikeste näppudega pelmeene vorbin siis tema vastus oli selline: see on feik! Ehk siis nemad teevad neid täiesti käsitsi ilma vormita. Siin on ilmselgelt lihtne vastus: Ma olen lihtsalt laisk. Elus ei hakkaks ma neid asju ükshaaval oma näppude vahel tegema.

Lõpuks veel kummardus minu mentorile Evelin Lehemets ja siis üks väike väike väike tänu Laura Tammele fotograafi töö eest.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s