K-ga mõtlesime oma viimasest pühapäevast maksimumi võtta. Alustuseks sai juba ennem kokku lepitud, et Pirita kloostri varemed on kindel mis tuleb ära vaadata. Esialgu oli see plaanis laupäeval teha, aga siis meil venis see teletorni käik ja lõpuks läks sootuks see meelest. Seega ootas meid mõnus vihmane ilm ja mingid müürid. Maksime siis kaks eurtsi ära ja sisenedes olin mina veidi pettunud. Olgu, need on võimsad seinad ja näitavad, kui suurejoonseliselt need ordud oma hooneid ehitasid. Siiski oleks lootnud, et saab ka kusagil ronida. Oli kohti kus oleks saanud uurida ja puurida, aga need oli kõik kinni. Noo mis sa teed muuseumi, kui sa pole kõike nõus avalikustama. Muidugi seal nüüd päris surm igav polnud ja kindlasti soovitan koht üle tšekata.

Untitled design (6).jpg

Edasi me suundusime Mustamäe keskusesse kõhtu kinnitama, kuna me mõlemad polnud midagi söönud ja soovisime ammu juba seda keskust külastada. Kõhud sai punni söödud siis võtsime kohe suuna Padise kloostrile ja mõisa poole. Meil oli hirm, et kohale minnes avastame sealt vaid väikse käigu ja siis ongi meie 50 kilomeetrine sõit tühja läinud, aga meie üllatuseks ootas meid hoopis midagi grandioossemat. Seal oligi reaalselt säilinud klooster ning isegi katus oli pea kohal. Ilmselgelt olime K-ga suht eufoorias ja kohe suundusime majja sisse. Ühtäkki avastasime veel ühe trepi ja siis saime sellega järgmisele korrusele ja siis veel järgmisele korrusele ja veel edasi kuni me järsku olime kuskil tornis. No kui hästi meil veel läks? Ülimalt hästi. Koheselt olid telod väljas ja läks photoshootik, kuna head eneka pildid sai teha. Me vist turnisimegi seal kusagil tund aega ringi, kuna igalpool olid mingid trepid ja augud kuhu sa lihtsalt pidid sisse vaatama. Kui keegi plaanib minna Rummu karjääri siis tasub see ca 5 km eemal olev klooster ka üle vaadata.

Untitled design (7).jpg

Padisele sõites märkasime Paldiskile suunavat silti ning kuna see vahemaa oli ainult 15 km siis otsustasime ka sealt läbi hüpata. Kui me juba nii lähedal oleme siis tasub ikka viimast võtta. Kusgail ajus oli mul meeles, et kunagi sai klassiga Pakri pangal käidud, aga miks mitte sinna uuesti minna oma mälu värskendama? Mõeldud tehtud. Ütleme nii, et Türisalu on selle kõrval ikka poisike. Juhuslikult, kui polnud Tüsrisalul kusagil valel platvormil. Hiljem muidugi selgus, et oleks olnud veel prem koht kus Pakril pilti thea, aga eks siis saab kunagi sinna veel minna ja paremad pildid teha. Hetkel leppisime selle vaateplatvormi omaga. Pull oli see, et mingi kaks kohalikku hakkasid Kristinile ligi ajama. Tüübid olid ilmselt venelased. Üleüldse, kui me Pakri Plaza ees peatusime siis tundus, et ainult lapsed olid kained. Muidugi tegu oli pühapäevase päevaga, aga ikkagi oli veider vaatepilt. Nagu Keskturu pompsud oleksid oma linna saanud.

Untitled design (8).jpg

Peale seda siis võtsime suuna kodu poole, aga muidugi see siiski nii ei läinud. Olime kusagil Kloogarannas, kui järsku meenus meile, et oleme siin laagris olnud. Juba järgmisel hetkel nägin silti mis suunas Astangu treppojale. Noo ilmselgelt on vaja seal ka pilti teha. Oja äärde jõudes üritasin mõelda seda parimat kohta kus olla, aga mitte kuidagi ei saanud ümber asjaolust, et ma peaksin ikka seal ojakeses sees olema. Mis seal siis ikka, võtsin oma papud jalast ja siis astusin sinna siga külma ojja. Terve see aeg ma tundsin kuidas kohe-kohe mu jalad ära jäätuvad. Pole midagi muud öelda, kui ohverdus oli seda väärt.

Untitled design (9)

Lõpuks siis võtsime taas tee kodu poole, aga muidugi siis trügis vahele Keila-Joa loss. Olime selliselt kahve vahel kas minna või mitte, aga siiski otsustasime, et sitta kahh vaatame selle üle. Ilmselgelt oli see hea otsus, kuna poleks uskunud, et see nii kena koht on. Muidugi oli vaatamist väärt ka Keila juga mille kosk oli vähe võimsam, kui Jägalal. Päris korralike turistikaid seal tehtud ning luusisime veel ringi. Kuna õhta oli juba käes ega väga pikalt enam ei viitsinud seal olla. Autojuht on ka siiski inimene kes tahab puhata. Ma reaalselt soovitan kõigil need kohad oma silmaga üle kaeda sest kes ei ole Eestit näinud pole õige eestlane 😉

Untitled design (10)
Who’s that asshole?!?!?

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s