Teletorni külastus on ammu minu do to listis olnud ja K-ga hakkasime eile uurima palju seal siis pilet on. Muidugi jäi mulle silma kodulehel üks eriline asi- servakõnd. K-le mainides oli ta koheselt sellega nõus. Mis seal siis ikka, mõeldud tehtud.

Helistasin siis mingi info numbri peale ja öeldi, et peale kolme on võimalik servale saada küll. Hakkasime siis mingi kahe paiku liikuma ja mida lähemale me jõudsime seda suurem närv ikka sisse tuli. Ma lihtsalt mainin, et olen üsna suur kõrguse kartja. Kõrbeda hinnaga piletid sai ostetud siis öeldi, et meil on veel pool tundi aega niisama olla.

Õue minnes tundsime kohe mõnusat rämpsu lõhna ja siis nägime hoovis mingit toidu telki. Sinna minnes me mõlemad otsustasime rämpsust loobuda ja võtsime koogi tüki. Üsna veider on küsida endale kindlat kooku, kui seal pole nime juures. Seega mina arvasin, et tegu on mingi toorjuustu koogiga, aga tegelikult oli hoopis kohupiima oma. Maitse poolest tundus see olevat eelmisest sajandist, kuna see oli kivikõva.

Peale poolt tundi ringi veiderdamist läksime tagasi kassa juurde ja siis hakkas taaskord väike ootamine. See õnneks ei kestnud kaua ja juba peagi leidsime me ennast liftist mis suundus 173 meetri kõrgusele. Ilmselgelt läksid kõrvad ilusti lukku, aga see kõik on seda kannatamist väärt. Liftist väljudes oli juba see meelest läinud ja pm jooksin seda vaadet vaatama. Nõnda me seal ringi kõndisime, kuna meil oli veel kusagil 40 minutit aega ennem kui servale saame.

tallinn-telerornist
Midagi taolist avanes ka meile.

Lõpuks oli meil närv juba nii lakke kerinud kui võimalik. Lõpuks me siis nägime, kui eelmine grupp hakkas tagasi tulema ja koheselt läksime oma trakse ootama. Nii uskumatu, kui see ka poleks siis õue jõudes oli närv täiesti kadunud. Alustuseks see tüüp kes meiega tegeles oli vana rahu ise ja see, et ma tundsin ennast nii kindlalt kinnitatult seal aitas närve maandada.

13528517_10206986091436334_8333639534092555208_o
Eneka äärel.

Nõnda me seal rahulikult kõndisime ning meie juhendaja/giid siis suunas vahepeal kuhu võiks vaadata. Osad olevat väitnud, et nende silm näeb Helngini välja, aga seni kuni seal linnas puuduvad kõrgemad hooned siis mina seda väga ei usukus. Küll aga oli näha mingeid tuulikuid kusagil 65 km kaugusel. Ma ei tea kas mul olid hallarid, aga millegipärast mulle tundus, et torn kõigub. See võis olla tingitud sellest, et seal oli jõhker tuul ja siis minu hallarid elavnesid kohe. Muidugi meie giid viskas kohe puid alla, et jaa sellel on mingi kõikumis intervall küll. See võis olla vist esimene hetk, kui mul korraks pasa vedelaks lõi, aga kuna sellele järgnes kohe serval istumine siis see vedelaks löömine möödus sekunditega.

13580406_10206986360763067_7887636017570983745_o
Vaenlased kõrvuti
Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s