Tööl aega surnuks lüües on minu lemmik tegevuseks külastada kinnisvara lehti. Seda võib ka eeldada minu eelmisest kinnisvara kuulutuse postitusest. Muidu olen ma väga suur modernse arhitektuuri austaja, aga mingil hetkel tekib mul küsim: “Why the hell?”. On olemas üks väga hea foorum, kus kasutajad igapäevaselt lisavad infot erinevate projektide kohta ning lisavad pilte kus maal mingi ehitus on. FOORUM

Esimesena riivas minu silma üks huvitav maja Pärnus. Kui ma kusagil jaanuari lõpus seal käisin siis Merka maja kõrval oli järsku tekkinud selline must karp. Pimedas ma isegi ei saanud aru, et tegu on majaga. Ma ilmselt ei kujutaks kunagi ette, et ma sellises majas elaksin. Mõeldes veel sellele, et ma ei suuda pimedas eristada seda, kui majana siis minusugune joodik ei saaks purjuspeaga kunagi koju. Ma ei ole küll inimene kellel oleks mingit õigust kristiseerida arhitektuuri, kuid see maja jääb minule segaseks. Kui keegi viitsib siis võib mulle lahti seletada mis selle maja arhitektuuriline väärtus vms on.

Teine maja on samuti Pärnust. Muidu on täitsa asjalikud majad, aga ma ei saa aru miks on neile vaja külge panna mingisugused jõulukaunistused. Tegemist võib olla siis laisa inimese majaga kes ei viitsi iga aasta neid tüütusi riputada. Samas nüüd on see hetk kus minusugune joodikukalts peaks just õnnelik olema, kuna maja juba kaugel särab. Jääb vaid loota, et siis liiga kirjuks silme esist ei tõmba. Kindlasti on peaks see olema pinnuks silmas inimestele kes võitlevad kliimasoojenemisega, kuna see on siiski mõtetu elektri raiskamine ja seda sõna otseses mõttes. Ootan huviga millal need majad valmivad, et siis oma silmaga üle kaeda.

Järgmine maja mille asukohaks on Klooga kusagil augus on üldjuhul üsna hea välimusega. Tulles nüüd maja värvi juurde tekib küsimus. Kas võis olla nii, et arhitekti noor laps, kes esimest korda oli alkoholi tabinud, hiilis salaja koju ja oksendas laua peale. Hommikul ärkas arhitekt ja mõtles, et see on nüüd vägev värv. Reaalselt see värv oleks sinna, kui peale oksendatud. Vahest on vaja nii vähe, et muuta kinnisvara eba-atraktiivseks. Kunagi kui see maja näiteks valgeks või punaseks värvitakse siis ma isegi kaaluksin sinna ridaelamuboksi korteri ostmist, aga seniks ikka jässakas EI.

7_3_7410001.jpg

Järmist maja ma nägin esmakordselt siis, kui alles Tallinna kolisin. Kui ma õigesti mäletan siis oli see alles ehitusjärgus ja ma igakord palvetasin, et maja välis fassaadiks olev roheline värk oleks mingi soojustus vms. Lõpuks, aga siiski selgus, et tegu ongi maja õige värviga. Nüüd ma igakord mööda minnes mõtlen, kui ole ikka ühe maja värv olla võib. Võrreldes eelnevaga on see maja veel hullem, kuna seal on see värv mingite roheliste kivikestena peale pandud ja kui päike peale paistab siis see kergelt nö sädeleb ka. Kui keegi reaalselt ostab sinna korteri või büroo pinna kuna see on ilus maja siis kahtlustan, et peaksite silma arsti poole pöörduma.

 

Õnneks näen mina neid kinnisvarasid nii harva, et nende möödumisel olen sama majesteetlik, kui see delfiin 😛

giphy.gif

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s