Üsna pea saan ma pidulik hüüda, et olen aastakese Edgari linnas elanud. Kuna meie riigis eksisteerib ainult üks linn siis võin ennast vabalt kutsuda Staarmaakaks. Mäletan siiani oma esimesi päevakesi selles metsikus linnas. Nagu noor süütu leheke oleks tärganud.

Jahh see kõlas pervertselt, aga asjal on point. Esimene päev, kui ma siis selle linna elanikuna tänavale astusin sain ma kergelt šoki. Minu jutust võib jääda mulje, et ma pole varem Tallinnas viibinud, aga ma siiski pean teid kurvastama, et nii maakas ma ka pole. Turistina oli mul kama kuidas kohalikud ringi liiguvad, aga elanikuna üritasin ma võimalikult palju halli massi sulanduda. Pole kunagi eriline eristuja olnud, kui siis emo aegadel. Vaadates ringi pidin kiirelt paar nippi ära õppima.

Esiteks tuleb omale manada poker face. Seda siis, kui sa juhuslikult kellegile otsa ei vaata. Kellegi möödumisel tuleb sul silmi väheke kissitada ning huuled ajad veidi prunti ja siis vahid möödujaga tõtt. Kui tahad soov on ikka suurelt kohalikuna näida siis möödumisel vaata pea laest kuni jala tallani inimene üle.

Teiseks on suhtumine. Kui sa juhuslikult ei ela Kalamajas siis sinu piirkond on getto. Sa pead võitlema joodikute, narkaritega või siis äärmisel juhul nussivate pompsudega või kateetreid vahetavate joodikutega. Kõige tähtsam ongi asja juures suhtumine, ole ülbe, bitch või mis iganes, aga ära jumala eest ole sõbralik ja kindlast ära naerata. Kui sa vähegi oled lahke siis sa oled facking maakas. Poes ole müüate vastu võimalikult külm, püüa vaid minimaalselt temaga suhelda. Kui ta juhuslikult küsib üle mis õuna sordi sa võtsid siis lihtsalt full igno. Vaatad talle sügavalt silma, aga sa ei ütle talle midagi.

Kolmandaks on siis liiklus. Pole kahtlust, et sellises linnas on täiesti tavaline, kui inimesed tõlgendavad liikluseeskirju erinevalt. Ka mina ei saa öelda, et ma pole seda teinud. Kui juhuslikult soovid rida vahetada siis plaks suunatuli sisse ja trügi. Puudub märk, et ei tohi teha? Aga palun, jumala eest, ära hoia ennast tagasi. Võimalik vaid Venemaal on täiesti tavaline Tallinna igapäeva elu.

Lisaks soovin veel mainida, et Lasnamägi ei ole enam puhtalt mini Venemaa. Kindlasti leidub veel seal paabasi kes oma hommikusest uriinist akna vahendusel vabaneb või maja ümber jooksevad kassid kellel puuduvad kõrvad, sabad, kuna joodikutel on kõtud tühjad. Eks nemad jälgivad samuti vanemate ütlusi: Kui punnu täis siis munnu kasvab. Ärge heitige neid keda te lihtsalt ei mõista.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s