Pärnus olles sain Merkaga kokku ja siis suutsime meenutada milliseid haigeid asju me suutsime korda saata. Narkopitsad, vihmaga muru kastmine, koera sita pakkimine, Merka ema mõrvakatse, turistide mängimine. See nimekiri võiks jätkuda kuni lõpmatuseni.

Et siin mingit imelikku muljet ei jääks siis see narkopitsa pole päris narkootikumidega seotud. Meile meeldis vanasti minna Tervise taha mingi vana müüri jupi peale. Esialgu me ronisime seal oleva puu peal, aga hiljem nagu inimesele kohane, tulime alla müürile ja siis mingil kummalisel põhjusel hakkasime sammalt üles katkuma. Üles katkutud sammal läks müüri peale mida hakkasime siis kividega peksa ning kruusa lisades muutsime selle narkopitsaks. Meie bossiks oli keegi Suur John kes siis tellimusi esitas. Mis iganes meil ka mõttes polnud siis esitaks oma suure vabanduse Tervisele, et me nende sammalt üles katkusime. Muidugi nüüd on selle koha asemel nende spa majake.

Üks meie lõbusaimaid tegevusi oli veel turistide mängimine. Sõitsime me siis oma ratastega ringi, kui avastasime, et oleks hea mängida turiste ja kusagilt lambist teed küsida. Olime siis Pärnu munamäel, kui küsisime mingilt vanurilt kuidas saaks Kuldse kodu juurde. Kui aus olla siis mul endal tõmbaks kinni ja ei oskaks kohe üldse juhatada. Muidugi respekt tollele tädikesele kes nägi rasket vaeva, et meid ”tallinnlasi” sinna juhatada. Muidugi polnud tema ainus ohver. Oli päev kus peale kooli otsustasime mööda Rüütli tänavat omale ohvrit otsida ning leidsime taaskord ühe tädikese. Ilmselgelt ei mõelnud me asja hoolega läbi, kuna teel sihtpaiga juurde jalutas vastu meie klassiõde kes karjus üle tänava: “Tsau Merka ja Kristjan!” Mis me siis tegime? Me jooksime mõlemad kiirelt erinevates suundades nii kiirelt, kui jalad lubasid. Kui mark see tollel hetkel ikka oli. Kui mu mälu ei peta siis see jäi meie viimaseks turisti mängimise naljaks kah.

Kindlasti on üks elavamaid mälestusi Merka ema tapmis katse mis lihtsalt ebaõnnestus. Pigem oli veel ajastus vale. Juhtus nii, et Merkal oli suur, suur, suur koer kes tahtis koos meiega aiast jalga lasta ning arvasime, et kõige parem oleks teda ehmatada suure asfaldi tükiga. Mõeldud, tehtud. Ainus asi millega me sel mõtte välgatusel ei arvestanud oli Merka ema. Hetk, kui kivi lendu läks, ilmus nurgatagant välja madrede madre kelle jalge ees see kivi seisma jäi. Ütleme  niie, et kui ma oleksin seda kivi tookord natukene kõvemini visanud siis see poleks mulle hästi lõppenud.

Kõige kentsakamaks võib pidada järgmist seika. Mina olin meie kvartali niiöelda kõige vaesama hooviga. Minu pere hoovis oli ainult üks õunapuu ja kirsipuu. Ülejäänutel oli ikka ploomid, pirnid, kirsid ja mis iganes veel. Seega ühel päeval otsustasin Merkaga minna naabri hoovi raksu. Kaasasime veel tema sugulase ja minu naabri. Seega minu naaber kelle ma kaasasime oli pm hoovi omaniku lapselaps kes elas oma emaga vanaema korteris. Alguses oli mõte minna üleüldse ühe venelase hoovi, aga tema õuna valik oli liiga kesine. Kesine oli sellepärast, et ainus õun mida mina sõin oli sibulaõun. Merka sugulane Helen pakkus välja idee mina Linda hoovi (naabri tüdruku vanaema). Naaber oli kaasas, aga meie ikkagi ronisime üle aia ja saputasime neid puid ikka korralikult. Ma ei tea mis siis hiljem juhtus, aga mõned päevad hiljem tuli Linda minu juurde ja sõimas mu näo täis. Siiani ei saa ma aru miks ainult mina süüdi jäin, kui seal olime neljakesti ja nimelt veel tema enda lapselaps ka.

Seega, ma ei tea, kas mul oli veider lapsepõlv, aga üht ma tean, nalja ikka sai. Kunagi võiksin lisada loo, kuidas käisime ümber oma koolimaja ja arutasime miks meil kummitab. Ütleme nii, et teooriaid oli palju ja tagant järele mõeldes ei suuda ma tõsiseks jääda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s