Vaatasin eile juhuslikult Pealtnägijat, kus teemaks oli koduvägivald. Taaskord väga probleemne teema ja jätkuvalt ei mõista neid mehi kes oma naisi peksavad. See selleks. Kuna lugu oli Pärnust siis märkasin seal ühte tuttavat politseinikku. Nimelt, kui ma veel kuuendas kalssis käisin siis meie koolil oli oma noorsoopolitsei ja tema öeldud lause on mind sellest samast hetkest saatnud.

Mina, olles siis kahteistkümne aastane, üritasin ka olla lahe ning kusagilt Pärnu käsitöö laadalt sai ostetud kanepi lehega sõrmus. Olin siis omaarust nii cool ja rebel. Muidugi veel mõeldes sellele, et minu ema siiski maksis selle eest ja ei öelnud mulle mitte midagi. Pole kindel kas mina enda pojale sellist saasta ostaks.

Käisin siis koolis ka ringi enda sõrmus näpus. Muidugi kedagi ei kottinud see ja ega ma ise ka lõpuks sellest enam väga vaimustuses polnud. Mis seal siis ikka. Sõrmus oli mul sõrmes, kuni see lagunes. Kanepi leht kukkus tunniajal küljest ja siis viskasin kogu selle risu pinalisse. Ma pakun, et see seisis seal ikka päris tükkaega ennem, kui meie kooli vägev noorsoopolitseinik tuli.

Mis iganes põhjusel meile seda narkootikumi koolitust tehti siis juhuslikult tekkis üle klassi küsimus, et kellel on kanepi embleemiga asju. Ilmselt ei läinud sekundit mööda, kui kõik karjusid läbisegi “KRISTJAAAAAN!” Nii popina, kui ma ennast ka korraks ei tundnud siis järgmisel hetkel minu meeleolukas staari hetk purustati. Politsei kõndis minujuurde ja käskis mul oma armsat sõrmust näidata. Loomulikult suurest hirmust ma ütlesin, et see on juba ammu katki ja mul pole õrna aimugi kus see on. Mis teie arvate mis edasi juhtus? Loomulikult on see mingi lapse iga kus üritatakse täiel jõul pugeda ning keegi minu ”toredatest” klassikaaslastest karjus üle klassi: “Tal on jupid pinalis. Alles hommikul nägin neid pinalis!”

Ilmselt ment polnud minu valetamisest just väga vaimustatud ja sel hetkel laiatas ta mulle otse näkku selle meeldiva lause mis mind arvatavasti elu lõpuni saadab: “Sinust poiss, saab kanepisõltlane!” Aitähh kallis politseinid. Sellest lausest on nüüdseks pea kümme aastat möödas, aga sinu ennustus ei läinud täide. Palun ära hakka oma perset Selgeltnägijate tuleproovi lohistama. Olen alati ennast suht tugevaks isiksuseks pidanud ning teiste arvamus on mulle üldjuhul tühine, aga mõelgem nüüd kuidas võib ühele lapsele mõjuda, kui teda juba ennem teismelise ikka jõudmist tembeldatakse narkariks? Oleks ma seda endale igapäev süvendanud, et minust saab narkar siis ehk oleks see isegi nii läinud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s