Eile ennem puhkusele saamist hakkasin ma mõtlema mis erinevaid töid ma läbi oma pika karjääri olen teinud. Üllatuseks suutsin ma päris palju asutusi meenutada. Olen alati arvanud, et olen püsiv tööline, aga võta näpust, olen ka mina pendeldanud erinevate töökohtade vahel.

1. Joogid, krõpsud ja ajakiri Trend

Jahh, see on tüüpilise Pärnaka karjääri algus. Rannas, mööda liiva kõpides müüd tooteid. Tol hetkel arvasin, et jäätise müümine on liiga mainstream ja otsustasin midagi muud müüa. Seega leidsin Pärnu Postimehes töökuulutuse ning mõtlesin miks mitte. Töö oli raske, kuna iga toote pealt teenisin alguses 50 senti ja seda kroonides. Tean, et jäätise müüad teenisid 1,50 iga toote pealt. Palju minu kaastöötajad vahetasid üsna pea asutust ning lõpuks tõstet meie palka 1 krooni peale iga toote pealt mis müüme. Siiski oli meie töö palju hullem, kuna karastusjoogid kaaluvad rohkem ning kellel oli rohkem jaksu sai korraga rohkem asju kaasa võtta. Nii uskumatu, kui see ka pole pidasin ma sellel ametil suisa kaks suve vastu. Muidugi teine suvi oli juba nii minulik. Hommikul töötasin Rannahotellis ja peale seda kohe randa.

2. Rannahotelli hommikulaua kokk

Teiseks töökohaks siis sain ema kaudu Rannahotelli. Ju teda häiris minu rannamüügi töö, kuna see oli liiga koormav ja tasu üli väike. Kuna ma toli hetkel oli alles 11 aastane siis ma töötasin oma õe nime all, et saaksin ikka olla normaaltunnid. Palk oli tol hetkel hea, sain kätte 3500 krooni. Töö oli nii meeldiv, et jäin seda kolmeks suveks tegema. See aga ei tähenda, et sealt majast ära läksin, lihtsalt sain nn ametikõrgendust.

3. Rannahotelli hommikulaua teenindaja

See töö tuli mulle väga kummalise juhuse läbi. Nimelt sügisel oli üks teenindaja päevapealt ära läinud ja siis ema kutsus mind ennem kooli kaasa, et kiirelt hommikulaua üles paneksin. Kuna see tundus üsna kerge minu jaoks siis ma otsustasin selle teenindaja asemele hakata ennem kooli seda tegema. Minu hinded muidugi drastiliselt kannatasid sellepärast, aga mulle meeldis see raha mis ma sain. Minu puhul on tüüpiline see, et raha tõmbab.

4. Rannahotelli abikelner

Pärast väsitavat seitset kuud sain ma ennast suruda abikelneriks saali. Ma olin ikka väga õnnelik, kuna palk taaskord tõusis. Nüüd ma sain juba 5000 krooni kätte ja elu reaalselt lill. Muidugi tekkis järgmine olukord, mul polnud aega, et oma raha laiaks lüüa. Seega ma oli koguaeg tööl ja minu sotsiaalelu käis too suvi alla. Sügise lähenedes hakkasid seal hotellis mõõtu võtma muutused, ehk masu tuli peale ja minu leping lõppes. Lepingu lõppedes ei olnud mul enam seal midagi teha ja aeg oli edasi liikuda.

5. Sunsetti kelner

Seekord sebis mulle töökoha õde. Ma küll otseselt ei tundud töö tegemisest puudust, aga ei öelnud ka pakkumistest ära. Taaskord oli tekkinud olukord, kus üks kelner oli päeva pealt ära läinud ja õele tõmmati kõne peale kas on kedagi pakkuda. Ilmselgelt pakuti mind ja mina haarasin härjal sarvist. Töö kahjuks pikalt ei kestnud, kuna masu oli taaskord järgmise asutuse ära söönud. Neli kuud ja mind koondati, kuna asutus pani oma uksed kinni.

6. Smuuti baar

Kevadel oli taaskord aeg mõelda kuhu minna suveks tööle. Ise otsida ei viitsinud, seega ootasin kõnesi. Helistati SunSetist, et oleks vaja tulla proovipäevale. Käidud ja tehtud, aga omanik ei soovinud alaealisega lepingut luua.  Seega tuli juhatajalt pakkumine, et tema tuttavad teevad smuuti baari kus võiksin suvel mustalt tööd teha. Võtsin pakkumise vastu, aga asi läks väga huvitavaks. Juuni alguses helistati mulle Rannahotellist ja pakuti hommikulaua koka kohta mille ma suurima rõõmuga vastu võtsin. Nii siis ma töötasin hommikul hotellis ja siis  jooksin smuutisse. Nii ma kahjuks kaua ei jaksanud ja juuli alguses loobusin smuutis kohast kuna hotellis oli palk tunduvalt parem.

7. Punase telgi räpstoidu kokk

Oli jälle uus suvi peale tulnud ning seekord sain töö tänu emale. Ema töötas ühes asutuses kus telgi omanik käis burksi salatit ostmas ning siis küsis madre käest ega tal poega pole kes tööd otsiks. Nii see siis läks, järgmine päev olin tööl. See töökoht oli päris vägev just seltskonna poolest. Nalja sai palju ja töö läks kiirelt. Kahjuks ei suutnud ma sellest kuumas telgis kaua vastu pidada ja lõpetasin oma töösuhte juba augusti alguses ning siis sain oma esimest vaba augustit nautida üle mitme aasta. Oli ka põhjust, kuna olin saavutamas on täisealiseks saamise staatust.

8. Postipoisi kelner

Nüüd algas minu kelneri kuldaeg. Suutsin ennast tööle sebida Postipoissi ja see oli minu elu üks parimaid otsuseid. Ma olen selles asutusest leidnud sõpru keda ma ei soovi mitte kunagi kaotada. Töö ise on ka mulle väga palju andud. Just teenindaja kogemus andis mulle tõuke, et saada edasise karjääri tõusu. Asutuses olin ma neli aastat väikeste vahedega ja mulle tõesti meeldis sealne seltskond. Klientuur ise oli selline enam-vähem.

9. Pärnu Haigla kasutajatoe spetsialist

Saavutasin oma eesmärgiks saada töökoht mis on minu karjääri alus. Ütleme nii, et see oli esimeseks töökohaks super saavutus. Taaskord tänu sellel sain ma oma karjääri edasi arendada Tallinnas. Haigla ise oli väga kodune ja väiksed hõõrumised on igas asutuses. Minu tööülesannetesse kuulus ka praktikantide juhendamine mis oli nii mõnigi kord üsna huvitav.

 

Jätkub…..

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s