Enda suure juubel postituseks valisin teema mis on väga tähtis iga eestlase jaoks jõulude ajal. “Üksinda kodus” on iga aastane pühade maraton mida peab vaatama. Kuigi sa tead igat lõksu juba minutilise täpsusega peast siis on vaja ikkagi seda veel ja veel vaadata. Otsustasin siis panna siia 5 lõbusat fakti selle filmi kohta.

1. Filmi promofoto ja üks kuulsamaid kaadreid kujutab endast stseeni, kus filmi peategelane, jõuluks üksi koju unustatud Kevin (Macaulay Culkin) vannitoas isa moodi habet püüab ajada ning kanget näovett kasutab, mille peale ta karjuma pistab, nägu käte vahel. Tuleb välja, et siinkohal on tegemist hoopis peene referentsiga Edvard Munchi kuulsale maalile “Karje”.

2. Režissöör Chris Columbus leidis, et oleks liiga maitsetu lastefilmis tüdruku välimust narrida, seega foto Kevini venna Buzzi koledast sõbrannast on teglikult pilt tüdrukuriietes poisist.

3. Kaart, mille peale Kevini suurejooneline vargatõrjeplaan on joonistatud, on Macaulay Culkini, kes on alati kunstiga tegelenud, enda kätetöö.

4. Varganägusid kehastavad näitlejad Daniel Stern (Marv) ja Joe Pesci (Harry) ei saanud filmimise käigus eriti palju haiget. Stseenis, kus Marv aknast paljajalu sisse ronides jõuluehete otsa astub, on filmitud kummitaldade abiga ning need ehted ise olid tehtud suhrust. Sama ei saa aga öelda Culkini kohta — stseenis, kus Harry Kevini sõrme hammustab, näksas näitleja poisi näppu nii kõvasti, et see jättis sõrmele sügava jälje.

5. Stseen, kus tarantel üle Marvi näo kõnnib, sai “purki” kõigest ühe võttega. Kuna tarantlid on tundlikud loomakesed, siis pidi Marv aga karjuma hääletult, et mitte elukat ehmatada — karjatus helindati hiljem juurde.

Üks kommentaar “[50] 5 fakti filmi “Üksinda kodus” kohta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s