Eile peale tööpäeva lõppu seadsin mina siis oma jalad Maxilla poole, et minna üle viie aasta esimest korda hambaarsti juurde. Pinge oli ikka mõnuga laes ja hirm suur. Olin kindel, et mul on igemepõletik ning tarkusehammas tuleks eemaldada. Hambaaukude suhtes olin ebalev, kuna otsest valu pole tundunud.

Kohale jõudes paluti istet võtta, kuid nbärv aina suurenes ja suurenes. Siis lõpuks tuli see saatuslik hetk, kui tagant koridorist ilmus naine kes vaatas oote ruumi. Nähes, et seal on kaks inimest, mina ja veel üks tüdruk, siis suunas ta pilgu minu peale ja noogutas mulle. See nägi välja nagu kutsutaks mind elektritoolile.

Kabinetti sisenedes vahetasime nagu ikka viisakusi ja siis kohe hakkas ülekuulamine pihta. Miks tulid? Millal viimati käisid? Oled kindel, et just selles on probleem? Ma kohe ei oska kirjeldada milliseks tõmbus arsti nägu, kui teatasin talle, et viimane kontroll oli viis aastat tagasi. Isegi õde kohkus selle avalduse peale ja küsis automaatselt: “MIKS?!?!?”

Hakkasime siis hamaid uurima ja esmalt võeti ette minu ”igemepõletik”. Hetk mil ta seda uuris sain aru, et ma olen nagu tavaline arvuti kasutaja kes kiskus tüli IT spetsialistiga. Tüüpiline vestlus on selline:

-Tere, mul arvuti ei lähe tööle

-Kindel, et monitoris probleem pole?

-Ei, mul arvuti ei lähe tööle.

Kohale minnes lülitan monitori sisse. Baiscally juhtus minuga siis sama. Mina kohale minnes raiusin, et igemepõletik, kui arst pakkus välja et ehk on siiski hamabaga midagi. Lõpuks selgus, et minu ige oli taandunud ja hambakael oli välja tulnud ning see on väheke vigastatud. Leppisime kokku, et lakime selle ära ja mina muudan oma pesemis harjumisis. Ei tohi edasi-tagasi nühkida vaid peab ringjate liigutustega harjama.

Nüüd siis selgus tõsiasi, et mul on viis hambaauku. Jahh, ka mina olin üllatunud, aga õnneks on need pisikesed mis saab 15 minutilise parandamisega korda. Pluss siis minu tarkusehammas mis tuleks välja tõmmata, kuna temal puudub eesmärk minu suus. Kuna tarkusehammas valu ei tee siis pole selle väljatõmbamisega kiiret.

Põhimõtteliselt võite siit siis õppust võtta, et tasub käia iga aasta hambaarsti juures.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s