Tere

Sattusin eile vaatama dokumentaalfilmi Kristiina Ojulandist. Ma pean mentima, et olen üsna pahviks löödud. Miks üks naine võitleb nii hirmsalt inimeste vastu kes on täpselt samasugused nagu tema ise? Jahh need inimesed elavad temast eemal ning nende maailma vaade ja usk ei ühildu tema omaga, kuid need on inimesed kes elavad meiega ühel planeedil. Kelleks ta ennast peab, et öelda kes võivad siia sisse rännata. Meie enda kohalolek rikub Eestimaa loodust ning emake loodus saadab meile katku, aga me raiped elasime selle üle.

On ennatlik teha järeldusi, et meie esivanemate kultuur hävineb. Oleme elanud üle sakslased, rootslased, venelased ja jumal teab kelle veel, aga ikka oleme siin edasi ja räägime oma emakeelt. Meile suruti peale ristiusku, kuid ometigi oleme maailmas ühed suurimad ateistid. Me ei luba inimestel sisse kolida kes oleksid valmis õppima meie riigi keelt ning tegema tööd mille eest saame nii närust tasu, et ei hakka isegi kandideerimisele mõtlema. Samas hoiame Lasnamäel ja Ida-Virumaal venelasi kes protersteerivad, et vene keel riigi teiseks emakeeleks. Väidavad, et eesti keeles õppimine vene koolis on inimeste ahistamine (eesotsas meie kallis Yana Toom).

Kas toetajatele pole tekkinud kahtlusi tema LGBT toetusega? Nüüd hiljem, kui selle teemaga on kaasnenud rahva viha on tema tulnud lagedale, et see oli viga mida ta tegi. Ma saan aru, et tegu on inimesega kes teeb vigu, kuid see tundub pigem odav populism. Tema populaarsuse janu on nii suur, et ta on lükatav ja tõmmatav vastavalt rahva soovile.

3686892e2dfdc393788f5a8c2c7cbab5Olen ennast terve aasta tagasi hoidnud selle pagulas teema puhul, aga viimasel ajal olen järjest rohkem närvi läinud. Kui evbareaalselt vastik võis Ojuland olla Hiiumaalt pärit Carli vastu? Inimene on sündinud eestis, räägib eesti keelt ning omab kodakontsust, aga Ojuland pole ekspert, et öelda kas Carl on eestlane. Kui nahavärvi hetkeks mängu mitte tuua siis mis ajast on meil selleks vaja eksperti hinnangut. Meie kallid venelased on puhtad eestlased kuna neil on valge nahavärv.

Ma arvan, et Ojulandil tasuks oma väljaütlemistega veidi tagasi hoida, kui ta tulevikus ei taha olla naerualune ajaloo õpikus.


little-rock

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s