Tšau

Otsustasin üles loetleda kohad kus olen oma väikse elu jooksul viibinud. Tegu pole taaskord TOP-iga vaid lihtsalt täpitud loetelu minu lemmik kohtadest.

Kristiansand

4155423449_a718f0bfcd_b

Kahjuks tookord, kui mina seda külastasin siis nii idüllilist piltli mulle ei avanenud. Siiski oli see linn mida mina nägin piisavalt ilus, et jääda meelde. Üldjuhul selles linnas lume leidmine on suhteliselt väike võimalus. Miks? Esiteks asub see linn üsna lõuna pool ja teiseks on seal ookeani hoovus. On levinud üsna väär arusaam, et Norras on siga külm. Parim aeg külastamiseks ongi talv ja suvi. Talvel saab vähest naudingut talvest, aga suvel saab täiel raual nautida suve.

Maarianhamina e Ahvenamaa pealinn

mariehamn_01

Ma kardan, et see koht suutis mind võluda oma meeldiva rahvaga. Ma pole mitte kusagil nii viisakat rahvast näinud. Kujutad ette, et ootad millal pood avatakse ja kohalikud inimesed teretavad sind nagu oleksid terve oma elu seal kandis veetnud. See tekitab meeldivalt koduse tunde ning sa tunned nagu sa kuuluksid sinna ühiskonda. Kui ma kunagi olen mõelnud kuhu ma tahaks tagasi reisida siis see on kindel favoriit.

Stockholm

DSC_0787

Stockholm on linn kuhu ma olen ikka ja jälle tagasi sattunud. Ehk on asi selle meelelahutuslikus kruiisi või lihtsalt usust selle sama väikse kuu poisi vastu. Miks pole siin linna pilti? Selgitus on lihtne, usk. See sama väike vasest poiss on peidus kuninga lossi juures ühes hoovis ning linnalegend räägib, et tehes talle kolm paid siis satud kindlasti sinna tagasi. Ütleme nii, et seni on see vastanud tõele. Jättes talle mõned sendid saad soovida veel midagi hääd, aga võttes sendi siis pead arvestama ebaõnnega kuna väike poiss näeb kõike, aga ei unusta mitte midagi.

Vilnius

Vilnius_-_Panorama_01

Meeletult kena vanalinn. Võib öelda, et arhitektuuriliselt (ma olen küll võhik, aga mulle nii tundus) ei erine see väga Tallinna omast. Küll seal rajoonis kus mina tuiasin ringi ei olnud nad nii tihedalt kokku ehitatud nagu Tallinnas. Mulle väga meeldis nende jõe äärne haljastus. Ma nii lootsin, et Pärnu võtaks sellest eeskuju, kuid võta näpust pole muutust olnud.

Kuressaare

416312_10150704085470692_828575494_o

Mõtlesin küll, et ühtegi eesti kohta ei lisa, aga eelmine aasta suutis see koht minu tähelepanu võita. Seega kes veel ei te siis eelmine aasta võeti mult Saaremaa süütus ning külastasin seda saart. Ehk kõlas see rõvedalt, aga harjuge parem ära. Üleüldse oli kogu Saaremaa koht kuhu ma tahtsin juba ammusest ajast minna. Selle tuulikud, kraates ja Panga pank vajasid oma silmaga kaemist. Loomulikult ei olnud see viimane kord vaid see kevad ma külastasin seda kohta taas.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s